Головна сторінка » Список форумів » Весільні традиції » Допоможіть знайти відповідь
Допоможіть знайти відповідь

Шановні знавці українських традицій!!! Нещодавно прийшла до мене молода дівчина з дивним питанням!!! Я справді не знала що відповісти на це. У дівчини і її нареченого померли батьки, але залишились матері, чи можна вдовам давати благословення дітям, чи це повинні на весіллі зробити хресні батьки???

На мою думку, найкраще тих  двох мам на час весілля закрити до льоху чи до стодоли , щоб не заважали урочистості події. ....!?....)))))).

      Дівчата, та ви що, та це ж -- МАМА !     В нас , якщо із батьків когось немає в живих, то молоді йдуть обовязково  поклонитися на цвинтар. Батьки є батьки.

P.S   А  взагалі-то, зверніться до когось із старших із своєї родини і робіть як вони скажуть /як у вас заведено/  . 

    

....   Оксанко,  давайте змоделюємо ситуацію.  Прийшла молода , щоб кланяючись просити благословення,  мамі неможна благословляти  бо тато помер,  бабця не сідають до поклону , бо ж теж вдовиця , так як діда давно немає в живих,   уявімо що і в хресного жінки вже немає ... 

То хто ж сяде до поклону ?     Напевно  треба бігти по голову сільради./ це я вже жартуючи/   .

        Очевидно, що це щось надумане ...       

Крутей Віктор  - до ЛЬОХУ це круто!!!! Сміявся до сліз!!!!

Хто, крім матері, є найближчою людиною? Все решта - забобони та різноманітна всячина на букву "х", що є дуже популярна в нашому народі. Якщо далі сумніваєтесь - ідіть до священника...

Спасибі всім=)))

До речі у нас теж такі традиції як немаго з батьків, то ідуть на цвинтар, але я ще молода і можливо чого не знаю, тому і звернулась по допомогу=)) Я тепер буду знати що відповісти, особливо про льох=)))

Дорога п.Оксано!Вибачте, думаю, тут без жартів! Я згоден з п.Ростиславом -потрібно піти до священника!Він людина-розумна,розкаже як потрібно вчинити.У кожного свої звичаї-ми поважаємо  і не забуваємо!
 

Оксанко мама повинна благословити свою дитину, а якщо вона ще виховувалв її сама, то це благословення буде мати подвійну силу, мати ніколи не побажає зла дитині. В нас В мельнице-Подільському кусті, та й загалом по Борщівському районі, якщо хтось із молодих є напівсирота, їх благословить один із батьків, хто є, а на місце померлих беруть когось із старших близьких родичів, чи брата тата, чи мами, ту людину, яка найбільше причинилася до виховання, і та людини стає весільним татом (мамою), і обовязково після шлюбу відвідують цвинтар. Моя відповідь, матері  повинні благословити своїх дітей. 

На скільки я знаю батьки повинні благословляти дітей незалежно від того розлученні вони чи вдівці. А "пару" їм складають хрещенні батьки (батько чи мати - залежно від того кого не вистачає). Адже хрещенні батьки і є для того щоби у разі відсутності рідніх батьків піклуватися про хрещеників. А до померлих батьків на цвинтар поклонитись обов'язково потрібно піти.

Маячня якакась, це ж мама!

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти