Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Гроші
Гроші

Вчора, на весіллі, був свідком прикрого випадку: підходить брат нареченої до музикантів, і замовляє якусь пісню - йому у відповідь: "що треба купити білет", тобто - плати. По словах того ж брата нареченої, йому виставили рахунок в 50 грн.  Реакція брата нареченої була адекватна - ВАМ ЗАПЛАТИЛИ. Ну а далі почалося - щось неймовірне ....... тобто музиканти "козли", мама з татом плачуть, гості теж, ну і решта вражень про музикантів не в їхню сторону. (я до музики маю пряме відношення, но я не музикант, - я відео оператор)

Запитаня просте:  ЯК У ВАС СТОЇТЬ ПИТАННЯ З ТАКИМИ РЕЧАМИ ???

Дуже просто- молодий за все заплатив. Я вважаю, що це наглість- ще й брати гроші у цьому випадку. Інша справа, коли самі люди платять не питаючи. Але в основному за все весілля максимум 5 разів щось замовлять. То невже це так страшно?

Цілком підтримую Романа, ніби з вуст вирвав відповідь!

Питання багатогранне і неоднозначне.Одна справа музиканти в ресторані, де парнус був завжди основною частиною заробітку. І всі знали що підійти і попросити музикантів зробити привітання піснею - платне. На селі цього і близько не було. Тепер все перемішалося і не все однаково. Давайте розглядати питання з різних сторін. Одне, коли замовник знає що це справа платна, а старається привітати "на халяву". Інша справа коли до музикантів підходить гість і хоче замовити привітання "так як інші", а йому пропонують купити "квиточок" чи "квитанцію", а гість може перший раз в ресторані. Якщо хто хоче привітати піснею, то повинен за це платити. Інша справа що музиканти не повинні вимагати за це грошей. Нас вчора так "подіставали" нетверезі гості, що я вже був готовий їм платити, лиш би не смолили. Хоча за всі замовлення платили без натяків з нашої сторони. Дуже вже люблять остатньо "подіставати". Таке враження що в виконання пісні включено і вислуховування поучань, що "в вас це має бути...", "наші музиканти цю пісню знають..." і т.д. Згідний, що замовляють мало, дивідентів на цьому не заробиш, бо "в вас це МАЄ БУТИ", та і озвучуванням суми авторитет можеш підірвати. А з іншого боку це додаткові послуги, то чому вони повинні бути  безкоштовними. Тепер і марші платять неохоче. Хоча вчора один пан, для гонору і заплатив за марш коли ми заграли "на дорогу" додому. Років зо двадцять тому грали весілля в Винниках, то стояла черга на запис поздоровлень. Добра частина була в стилі: "Заграйте гарну пісню!". Гостям важливо було щоб всі бачили що вони гонорово стояли в черзі з грошима в руках, бо дві години привітання майже  перед кожною піснею звісно ніхто й не слухав. Заробили ми тоді  ну дуже багато, але це було лише раз за існування того складу гурту.

З такими речами в нас просто,- на весіллі ніхто з гостей не забов,язаний додатково платити за музичні послуги! Попросять,- по можливості граєм!!!Якщо платять,не відмовляємось!

Просять-грай,дають-бери.

 

Зайвий конфлікт нікому в такому випадку непотрібний.

Не буду багато описувати, бо п. Ігор на писав досить зрозуміло. Але не завжди треба спішити виконювати замовлення, тим паче за рахунок молодят або газдів. Якщо поздоровлення ( пісню) замовляють для молодих, батьків, старостів, хресних  ІТД.... це одне питання. А якщо хлопець - дівку, цьотка - вуйка бо вони ся знають - то нехай платять. І порада п. Ігорові... якщо смолять заказами попробуйте Сказати "  .. подаруйте пісню молодим, а потім виконаєм ваше замовлення, або давайте запитаєм молодят, чи вони не бажають іншого танцю..." Відстають моментом !!!!

SHARIK, дякую за варіант відшивання "смоли"!  Переважно йдеться про тих кому вже за столом нема кого "подіставати", от і чимчикують до нас. І всі знаєм що не про привітання йдеться, а про "Достоєвского". Я в подібних випадках питаю:"Не знаєте часом скільки коштує КРАз смоли?" Якщо щось відповість, то маю резервне питання: "А скільки тепер коштує фіра гною?" Ну тут люблять розказати розцінки, деколи цим процесом вже так захоплюються, що забувають про те з чого починалась розмова. Процес замовлень на весіллі мені чомусь нагадує гру в "котика й мишки". Гості норовлять "надурняк" привітати, музиканти ж тонко (а подеколи й грубо, що явно не припустимо) хочуть "поцеркати" ще на додаткових пару гривень.

Чомусь в нас у Винниках вже склклася така статистика : Якщо клієнт платить гроші за пісню - то платить, а якщо йому нагадуєш сам то вже починається невеликий "скандал" (всі починають "дурачка" включати) маю на увазі на робочих вечорах. На весіллі я вважаю в будь якому випадку не варто спеціально нагадувати за "білет". І ще, особисто ми з Сєрим вже навчилися видіти хто може заплатити а кого ліпше не чіпати! (не чіпай ..імна не буде смердіти!)  

Бензю все воно так - на рахунок останього, але хоть вже були супутні теми і про смолів і про лабухів і про відношення клієнт - музикант, але результати і висновки приходять з практикою. Питання виникають переважно в недуже старих лабухів ( може і старших), яким від таких ситуацій  мало того що не зручно, грати хочеться лишати. Тому тут досить доречні бодай би короткі підказки всіх хто був в такому становищі. 

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти