Головна сторінка » Список форумів » Біржа праці » А чи правда...
А чи правда...

А чи правда,що підробляючи лабухом в барах,сільських клубах,потрібно реєструватись в податковій,бо прикриють твою лавочку?

Вроді не потрібно. Але зайдіть на сайт вашої районної, або обл. податкової, то там знайдете перелік послуг, які підлягають патентуванню, або ліцензуванню.                                                                                         Але, краще подати до сільради заяву про працевлаштування на любу посаду (худ.кер., акомпоніатор, кладовщик, прибиральник, тощо...). То культура буде платити Вам!

Не "вроді", а точно потрібно, патентування і ліцензування тут ні до чого. Ви отримуєте прибуток? Отже маєте сплачувати податок. Якщо директор бару приймає вас на офіційну роботу, сам бере гроші з клієнгтів і платить вам з/п - можете не перейматись. Працюєте "на себе"? Пряма дорога в податкову (тільки не на сайт), оформляти приватного підприємця, сплачувати єдиний податок - якщо плануєте отримувати гроші від юр. осіб, то 3 група (5%), якщо лише від фіз. осіб - 2 група (фіксована ставка).

Влаштуєтесь в сільраду прибиральником - будете отримувати з/п за прибирання, до ваших підробітків і можливих проблем з податковою це жодного відношення не має.

Це офіційна інформація. Реально рідко хто реєструється. Проблеми можуть бути не за те, що ви граєте (це не заборонено), а за те, що не сплачуєте податки. Тому при "наєзді" податкової можна сказати, що граєте безкоштовно. Або відкуплятися грошима, піснями і т. д. Або вивчити нормативну базу, чи має право податковий інспектор посеред ночі влаштовувати таку перевірку (може він повинен мати скерування чи щось типу цього), то можете спробувати відшити такого заробітчанина. Як правило податківці приходять не "закрити лавочку", а "накосити бабла".

Підсумовуючи, маєте постійний заробіток - краще зареєструватись і спокійно спати. Якщо заробітки непостійні чи невеликі - вирішувати проблеми по мірі виникнення. Слід врахувати, що підприємці крім єдиного податку ще мусять сплачувати соцвнесок (більше 300 грн/міс) і здається втрачають субсидію і соцдопомогу.

Не лякайте людей.  :))   По перше - ми не зобов"язані платити податки безумовно, а тільки при отримані прибутку. Тому можна подумати як реєструватись , чи на  спрощену систему (  так званий в народі" єдиний") , чи може доцільно працювати на загальній системі. Тоді можна включити до валових затрат  вартість апаратури , транспорту, усього , що ви використовуєте для отримання прибутку. І , КОЛИ в кінці року РОЗУМНО порахувати може виявитись, що держава вам ще й повинна ПРИПЛАЧУВАТИ...  :))   Щоправда цей шлях для людей котрі хоч трохи тямлять в оподаткуванні. Інший шлях - перехід на єдиний. Але чому ви рекомендуєте 2 категорію ?    Невже перша не" проханже"  ?  Якщо людина надає послуги + працює без найманих працівників , то , здається це ПЕРША категорія. А там значно менша вартість патенту ....Хоча соцпакет доведеться платити ...

Взагалі то це дебілізм, тих людей котрі ще якось працюють на збереженні народних традицій -  доїти ..... Але це уже політика Держави...

Таке враження, що ви мій пост прочитали про діагоналі і додумали все що пропустили...

Я не лякаю, що значить "тільки при отримані прибутку"? Ви моє друге речення бачили? "Ви отримуєте прибуток?". Чи "підробляючи лабухом в барах,сільських клубах" не передбачає отримання прибутку?

Перша "не проканає", бо перша - це "Роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або надання побутових послуг населенню", потрібно буде доводити інспектору, що ваша музика - побутова.

На загальній системі треба не "трохи тямити" в оподаткуванні, бути бухгалтером  і постійно слідкувати за новинами законодавства, облік і звітність там на прорядок складніша ніж при "єдиному". Я, при своїй економічній освіті, не ризикнув перейти на загальну  і з єдиним іноді купа питань виникає. Тому "небухгалтерам" слід найняти бухгалтера, що коштуватиме, як правило, дорожче ніж платити єдиний. В валові витрати (а не затрати) включати можна не все, що ви використовуєте для отримання прибутку, а тільки те, що можете документально підтвердити і довести, що ви це справді використовували. Тому кожну цифру в витратах доведеться при перевірці захищати, як Червона Армія Сталінград. А перевірки "на загальній" не такі лояльні і рідкісні як при "єдиному".

Не видається мені дебілізмом сплата маленької частки від заробітку державі, хоча внески в пенсійний (те, що ви називаєте "соцпакетом") "напрягають", бо як на мене вони не співрозмірні.Дебілізм - це підробляння "лабухом в барах,сільських клубах" називати збереженням народних традицій.

В підсумку, якщо ви вважаєте, що "трохи тямите в оподаткуванні", то цього не достатньо, щоб вводити в оману людей.

Знову Ви   лякаєте бідних лабухів.. .;)      Плутаючи загальну систему  ( на яку, до речі  кмітливі підприємці зараз масово переходятьзі спрощенки ) з " юрособами"  ... УСІ   , повторю  усі генделики в сільській місцевості працюють на загальній системі як фізособи   на загальній системі. . Вам це хіба невідомо ?  Як торгівці підакцизом , вони просто не можуть бути на спрощеній системі .   У  них ви десь бачили бухгалтерів ?  ..:))) Чи вони ночами ведуть важку звітність ?  :))    Далі....  хІБА ТАК важко набрати чеків на апаратуру , струни , бензин, і тд і тп ?  Повторю - для кмітливого розуму це зовсім не важко. Хотіти треба.

Продовжимо. По  єдиному ..  надання послуг  з музичного супроводу торжеств не є " побутовим" ? А чим ? Виробництвом ? Чи торгівлею ?  … Чи  Вам не відомо , що колись музикантів через Дома Побуту  " проводили"  по документам ... ??  В  "кооперативні часи"... Тому тільки  перша категорія.!!!    І  ніяк не інше.   Ось критерії згідно Кодексу :

перша група   -   фізичні   особи   -   підприємці,   які  не
використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний
продаж  товарів  з  торговельних  місць на ринках та/або провадять
господарську діяльність з надання  побутових  послуг  населенню  і
обсяг доходу   яких   протягом   календарного  року  не  перевищує
150000 гривень;

 Щодо " дибілізма сплати бабла від музик"  то я вперто   вважаю це дурістю  нашої держави. Можете мене розуміти , можете ні...Але , наприклад,  в Румунії  музиканти ,  котрі грають на весіллях податки не платять. Саме як люди , котрі сприяють збереженню культури нації..... І  це розумно. Щоправда там " асусників"  просто би вбили на місці. :)   Отаке.  Щодо  проблем розібратись   по спрощеному – звертайтесь. Як колишній «колега по біді»  підкажу із задоволенням .

Я не лякаю, а інформую, а ви дезінформуєте, при чому дослухавшись до ваших порад, лабухи справді стануть бідними.

1. Всі відомі мені генделики регулярно платять на лапу численним інспекціям, бухгалтер для цього сто років не потрібен.

2. Повторю навзаєм. Ви собі чеками пообкладайтесь, а як не доведете інспектору, що той чек за товар, що використовувався для отримання прибутку, то будете мати купу макулатури і штраф. А ви собі думаєте, шо понабираєте чеків з заправки і ніколи податки платити не будете?

3. Щодо побутових послуг, інспектору в одному місці, що ви там знаєте про кооперативні часи, довести інспектору "побутовість" цих послуг ваші пізнання і досвід не допоможуть. Податковий кодекс чітко перераховує перелік цих послуг в статті 291.7: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/page33 Ось критерії згідно Кодексу. Знайдете там щось про послуги лабухів - зніму капелюха, куплю си окуляри. А не знайдете, то "учите матчасть", а не фантазуйте.

4. За пропозицію звертатись, звичайно, дякую, але з вашою компетентністю - навіть до ворога вас послати шкода, ваші підказки "із задоволенням" в банкрутство за пару кварталів заведуть.

Ми таки розмовляємо  на різних рівнях.    Точніше ,  різними категоріями. На "лапу платить "  БІЛЬШІСТЬ підприємців. Це до системи оподаткування нічого не має. Я не "собі чеками пообкладаюсь", а занесу їх реквізити в декларацію про доходи і тоді він повинен мені доводити , що ці чеки  не мають відношення до моїх затрат,  а не я йому.    ЯК ВІН це зробить - мене абсолютно не турбує. Хочете порадити музикантам тупо башляти державі - радьте.  Я  Ж  РАДЖУ  бути розумнішими   ніж тупа ,  інертна , перепуджена податками маса населення. Ви ніколи не цікавились які суми з прибутку платять наші " круті" , котрі мають сітки ресторанів та інших підприємств ? Так от , щоб ви знали - копійки. Вони , в більшості своїй просто показують збитковість. І УСЕ. Це називаються -  "оптимізація оподаткування".   Чували ? ....:))  ЦЕ -  ПЕРШЕ.   а тепер отримуйте ДРУГЕ.:

( знімайте капелюха і біжіть за окулярами  : )))  ... серед "переліку послуг"  ст 291 ,   яка визначає першу категорію   є така :     ритуальні послуги.    Діяльність музикантів чітко і ясно підпадає під це визначення.  Якщо Ви мислите інакше , то доведеться   Вам   пояснити , що  ритал , це не тільки коли плачуть  ......  :)))          ось, наприклад..     ttp://ritual.at.ua/index/0-4      або ,якщо не вистачає аргументів ,ось сайт колективу який обслуговує весілля як обряд ....    http://cheremhi.com.ua/statti/statti.php?id=3                             НЕВЖЕ І ЦЬОГО МАЛО ?       Розумієте, написати чітко  про " лабухів" чомусь не підказали Азарову ....думали " лабухи"  самі допетрають :))

   ps/    Щодо зауваження   про мою " компетентність" ,    я їх  проігнорую з Вашого дозволу..... Не люблю  безпредметних сварок. Тим більш , що сайт мені  таки подобається.Потрібна річ.   

Давання "на лапу" має відношення до оподаткування. Якщо наперед планувати "давати на лапу", то майже все одно яку систему обирати, хоч ніяку, бо все одно треба давати. А якщо не хочеться давати, то простіша система з єдиним податком так і називається "Спрощена".

Я не раджу давати "на лапу", я окреслив варіанти і дав можливість топікстартеру обирати, а ви пишете абсолютні дурниці з претензіями на істину в останній інстанції.

А от своєю порадою колекціонувати чеки ви просто підставляєте читачів. То тра мати дуже рожевы окуляри, щоб вважати, що "він повинен мені доводити", анулюють свідоцтво, заблокують рахунки і пустять по світу і залишать вас з чеками як ялинку з гірляндами.

Капелюх лишиться на місці, а собі купіть не окуляри, а бінокль:

Ритуальні послуги - послуги, пов'язані з організацією поховання та облаштуванням місця поховання, у т. ч. організація похорону, бальзамування, санітарна і косметична обробка трупів; поховання та перепоховання; послуги крематоріїв; догляд за могилою; виготовлення трун.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96_%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8

РИТУАЛЬНЫЕ УСЛУГИ - услуги, связанные с погребением граждан, в т.ч. организация похорон, бальзамирование, санитарная и косметическая обработка трупов; захоронение и перезахоронение; услуги крематориев; уход за могилой; изготовление гробов.

Словарь юридических терминов. - 2000 http://dic.academic.ru/dic.nsf/lower/18006

НЕВЖЕ І ЦЬОГО МАЛО ? Як ви похорон від весілля не відрізняєте, то це вже просто старечий маразм. І своїми домислами на основі недороблених сайтів на безкоштовному сервері заперечувати академічні джерела - це як мінімімум наівно, як максимум безграмотно і примітивно.

Вищевказане ще більше свідчить про вашу "компетентність", думаю кожен читач цієї гілки розбереться що й до чого. І розмовляємо ми таки на різних рівнях, я оперую юридичними термінами і визначеннями, а ви філософією і здогадками. Сайт подобається - качайте на здоров'я, а в питання, в яких не орієнтуєтесь, не втручайтесь, тим більше в категоричній формі.

 

Що поробиш , модератор ,як то кажуть,  завжди правий. Здаюсь. :)) Куди дінешся з підводної лодки ?  :))   ....  Тільки останнє  бажання  перед "розстрілом " колишньому лабуху з 40 -літнім стажем   дозволите ?   Я  на днях попрошу публічно висловити свою думку з цієї (очевидно таки актульної теми " категорій")     Оксану Продан  , голову ради підприємців при Кабінеті Міністрів    України  , Голову Всеукраїнського обєднання малого та середнього бізнесу "Фортеця" ..нехай вона  дасть  офіційне  роз"яснення  "для лабухів"  ,  яке ми тут і розмістим ....  а , якщо час та здоров"я  дозволять бути  17  травня на Всеукраїнському з"їзді малого та середнього бізнесу у Києві ,у виступі  обов"язково зачеплю цю тему.   Так добре буде ?      Мир ??

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти