Головна сторінка » Список форумів » Вчителям музики, керівникам дитячих садочків та організаторм масових свят » Новорічний сценарій для дорослих
Новорічний сценарій для дорослих

Дядько Хапко, класно "по полочкам" розклав, ні забрати ні додати)))

Давно було, але може комусь згодиться.... Звичайно потрібна адаптація до  місцевого глядача....

Новий рік 2007-08

Декорація – укр. Хата, тин, телевізор, супутн. Антена, та ін.

 

( грає музика В. Сердючки «Новий год», в хаті чоловік і жінка)

 

Чоловік. зроби Ганю телевізор потихіше, а то не почуємо коли і гості прийдуть зустрічати новий рік.

Жінка. а я давно тобі казала, щоб ти обладнав дверний дзвінок. Он у Миколи з Оленою підійдеш до дверей – закрито, але ж вони в  хаті щось роблять, бо з комина аж дим іде. От я і натисну на кнопочку на дверях і мені кума Олена і відкриє.

Ч. а як на мене, то то все панські примхи – дзвінок, відеоспостереження, охорона… Для мене достатньо твого відеоспостереження у вікно, а охоронцем непогано зарекомендував себе і наш Шарик, тільки чомусь  він останнім часом теж перейшов на відеоспостереження зі своєї собачої будки.

Ж.  а кому захочеться  босоніж по мерзлій землі  ходити, та ще й гавкати.  До речі, підкинь дровець у піч, а то щось  в хаті холоднувато. Потім поріж хліб і принеси за припічком горілку (акцентовано до чоловіка) для гостей.

 

(пісня «зеленеє жито»)

 

Ч. ну що, нібито все готово для прийому гостей. А може розпочнемо святкувати без них. Потім підійдуть – приєднаються.

Ж. та де ж це бачено, щоб гості прийшли, а на  столі понадкушувано страви, Ти що, з глузду  з’їхав?

Ч. а ти що не знаєш, що перед вживанням кожну страву потрібно покуштувати. От я цим і займусь.

(стукіт у двері)

О, хтось стукає, нарешті, відчиняй скоріше та запрошуй гостей до столу.

( входять дівчата)

 

Дівчата. Добрий вечір… З Новим роком… і т.д.

Ж.  о, наші сусідоньки завітали і моя хрещениця, проходьте будьте ласкаві. Як же ж ви повиростали швидко, ніби вчора ще були маленькі. Мар’янко, як там твої батьки приготувалися до свята?

Мар’янка. Мама готується, а тато вже «готовий».

Д.1. вітаємо вас з Новим роком.

Д.2. Щоб були багаті і щасливі

Д.3. Щоб не хворіли і жили в мирі!

 

( пісня «»)

 

Ч. дякуємо за поздоровлення. Тримайте гостинці.

 

(роздає, дівчата виходять, чути колядку)

 

Ч. чуєш Ганно, як гарно хтось співає колядку. Давай запросимо її до нашої оселі.

 

(заходить арт. )

 

О, та це ж Ганна Іванівна. Що ви нам сьогодні заспіваєте?

 

(співає колядку)

(фон хуртовини)

 

Ч. (до жінки) ти подивись, як  хуртовина розгулялась, що аж в хату залітає, ти що не причинила двері щільно?

 

(стукіт у двері, голос; «Агов,  господарі вдома!» Заходить Дід Мороз і Снігурочка.)

 

Дід. Проходив по вулиці і почув красиву пісню, ось де думаю зустрічають Новий рік по- українськи і бачу, що не помилився, так Снігурочко?

Сн. Так – так, я теж бачила, що не тільки в цій оселі люди так щедро зустрічають Новий рік,

Все село приготувалось до цього свята.

Дід.           Дозвольте ж і нам у вашій оселі

                  Бажати, щоб зранку були всі веселі

Снігурка. Щоб смутку і горя не знали в цій хаті

                  Веселого настрою зичим багато

Дід.          Приємних вражень і подій

                 Здійснення заповітних мрій!

                 Задумів втілення в життя

                 Здоров’я, мудрості й добра.

Снігурка. Усмішок й радості багато,

                 Щоб кожна мить була, як свято

                 І щастям шлях весь пролягав

                 І вдалий час в житті настав!

Разом.    Сієм, сієм, посіваєм,

                 З Новим роком поздоровляєм!

 

Ж. дякуємо за щирі побажання

Дід. Але це ще не все… ми ходимо з Снігурочкою не самі. Нас супроводжують наші добрі друзі – веселий вітер, мудрий місяць, а також чарівні  артисти. І вони нам зараз покажуть хороший танець.

 

( танець)

 

Ч. тримайте любі дітки гостинці.

Снігурка.  спасибі за теплий прийом. Ми ж підемо далі.

 

(виходять)

 

Ж. і все ж як добре, що існують такі свята,як Новий рік, Різдво, старий Новий рік. І дорослим відпочинок і дітям радість.

Ч. то я про що і кажу, давай давай же наш відпочинок проведемо з радістю, сідаймо скоріш до столу.

 

(без стуку входить кум, кашляє)

 

Кум. Кахи – кахи, а що це у вас  двері навстіж відчинено. Ви що хочете,щоб мороз в хату пробрався?

Ж.  а він у нас уже був, щедро вітав усіх з Новим роком.

Кум. А-а, то це він пролетів повз мене на своїх санях, коли я повертав на вашу вулицю.

Ч. авжеж він. Проходьте дорогий куме до нашого столу, поїсте ковбаски, пиріжечків, огірочків квашених.

Кум. А чому це ви дорогий куме не пропонуєте мені своє фірмене сальце. Щось я його не бачу на вашому столі.

Ч. правда ваша, кум. Після того як я порахував витрати на вирощення поросяти, то краще його з’їсти ще маленьким.

Кум. А от послухайте куме, що я вам скажу…

 

(пісня про сало)

(витягує з-за пазухи сало)

 

Тепер будемо куштувати сало мого приготування.

 

                                 (голос – щедрик – ведрик   дайте вареник і т. д….)

 

Ч. то ви що куме, прийшли не самі?

Кум . та ні, ніби за мною ніхто слідом не йшов.  (до голосу)  Нема нікого вдома!

Ж. та що ви куме, ну незручно перед людьми не відкрити двері. Що про нас подумають.

Заходьте будьте ласкаві.

 

(заходять парубки)

 

Х1. У-ух холодно. Дозвольте погрітись біля… столу.

Ж. а що це ви хлопці ходите самі без дівчат?

Х2. А, дівчата збираються десь у іншому місці. Ось ми до них скоро і підем.

Х1. До речі, учора бачив, як дві дівчини купались в ополонці.

Х2. То вони мабуть моржі

Х1. Одна точно схожа на моржа, а друга – симпатична.

Жінка. А деж це ваш товариш Кіндрат, той що ходив з вами минулого року.

Х2. Він уже не ходить – він «сидить»…

Жінка. А зрозуміло, ну то проходьте, та ні  не до столу – до дверей.

 

(пісня «про Галю»)

 

Ж.  тримайте хлопці гостинці (роздає)

Х1. Спасибі пані-матко, нехай вам Бог допомагає в Новому році. До побачення.

Ж. от бешкетники. Таку пісню заспівали, що аж страшно. Вдумайтесь в ці рядки «Везли, везли Галю темними лісами. Прив’язали Галю до сосни косами». Маніяки якісь. «До сосни косами» - не позаздриш. А дальші, ще більше – «Підпалили сосну із гори до низу». Хто небудь пробував підпалити сосну спочатку вгорі, а потім злізти по стовбуру і підпалити внизу. (вдивляється у вікно)

Ч. та що ти прискіплюєшся до народної пісні. Нехай не їздить з козаками по лісах, а сидить вдома і  ніхто  не буде палити ліс, нищити природу. Ти чого в вікно визираєш а мене не слухаєш?

Ж. оце дивлюсь, що якийсь парубок тупцяється навпроти сусідського двору і не йде ні туди ні сюди…

Ч. а навіщо він тобі здався. Може чоловік чекає автобуса.

Ж. та який автобус у 12 годин ночі. Піду погукаю, а то ще замерзне дитина.

 

(заходять)

 

Бідненький. Заходь погрієшся. Чому ж ти стоїш оце на місці. Чекаєш кого, чи що?

Парубок. Е-е тьотю. І я чекаю, і мене чекають.

Ж. тобто це як?

П. А так. Хочу пройти до своєї дівчини, а по дорозі мене піджидають місцеві хлопці.

Та що вам розповідати – краще послухайте.

 

(пісня «Мєсні пацани»)

 

Ч. послухай хлопче. Пішки ти й справді до неї не дійдеш, не пропустять тебе.

П. що ж мені робити?

Ч. я знаю. Потрібно визвати зі Шполи таксі. (телефонує по побілці). Алло, таксі? Підганяй машину до моєї хати  і  будеш мати хорошу зарплату.

 

(фон авто, заходять 2 таксисти)

 

Т. Хто заказував таксі на Дубровку?

Ч. ти диви, як швидко. А чому це ви удвох?

Я ж викликав одного.

Т. а ми, як в тій пісні (уривок «А ми удвох»)

Ч. зрозуміло. То що підкинете клієнта до місця призначення? В нього, до речі, теж проблема схожа на вашу.

 

(пісня «Зеленоглазое такси (міх)»)

 

Т. ну що, поїхали? (виходять, заходить дівчина)

Д. добрий вечір. З Новим роком.

Ч. Ж. здрастуй Оксано, проходь.

О. мама запитувала, чи не змогли б ви віддати гроші, які ви позичили три роки назад. Не хоче в Новий рік переходити з боргами.

Ж. немає дитинко моя, потратились перед Новим роком. Купили супутникову антену і холодильник. Насилу кінці зводим. Завтра принесуть гроші за молоко тоді я мамі і занесу.

 

(пісня)

 

Ж. на ось поки – що тобі новорічного гостинця, передавай мамі привіт і (таємничо) татові теж.

 

(заходять дві дівчини з мобілками)

 

Д1. Покажи свою мобілку.  Ого крута.

Д2. А в тебе яка «Samsung» чи «Motorola». З наворотами чи без?

Д1. Не знаю. Знаю що тільки дорога. Нещодавно з Інтернету скачала пісню, хочеш послухати.

Д2. Давай.

 

(пісня «»)

 

Д2. Класна пісенька. А хочеш подивитися на мої  MMS-ки.  Пішли заховаємось,

       бо тут  таке-е-е-е-е  єсть. (вибігають).

 

 

Ч. послухай Ганю. А чому це до сих пір не з'явився наш студент. Він що не збирається на вихідні їхати додому. Ти передзвони до нього, чому це його до сих пір немає. Він говорив, що на свята їх відпустять.

Ж. не знаю, можливо підганяє хвости . Він говорив, що ще залишилось три екзамени і два заліки.

Ч. і що, він не може їх поздавати?

Ж. після того, як я дала йому 500 гривень сказав, що поздає  всі за один день.

 

(заходить син-студент)

Син. Добрий вечір. А ви уже святкуєте?

Ч. а ти ще довше  б сидів у своїй бурсі, то і вечері не застав би. Ну як сесія, здав?

Син. Авжеж, спасибі мамі.

Ж. а чому так пізно приїхав, аж уночі?

Син. Не було автобусів на вокзалі, лиш оце недавно приїхало якесь дивне таксі  з двома водіями. Вони казали, що підвозили якогось клієнта з гітарою. От і мене погодились підвезти.

Ж. то розкажи, як ти там живеш, як навчаєшся?

 

(Пісня  «»)

 

Ж. сідай же синку до столу, та повечеряй.

Син. Розумієте мамо, я не один.

Ч. а що може з 1+1, чи що?

Син. Та ні я з друзями.

Ч. ну то давай сюди своїх друзів.

Син. (повертається вбік) Агов заходьте.

 

(вбігають «друзі» -танцюристи)

 

(танець)

 

 

Ч. ну то якщо ми вже зібралися такою дружньою родиною, то всі разом і зустрінемо Новий рік. Запрошуй жінко всіх  гостей до столу, та частуй щедріше.

А всіх присутніх ми ще раз вітаємо з Новим роком. Дякуємо за увагу. До зустрічі в Новому році.

( заключна пісня).

 

Завіса.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Краще, ніж попередня спроба - форматований текст, менше помилок.

Але за змістом...

Гарний сценарій.!Головне легкий в постановці.Я думаю він повинен сподобатись для глядача.

Шановний Дядько Хапко! Ми неможем ніяк дочекатись один з прикладів ваших сценаріїв.Цікаво знати ваший хід думок при їх написанні!

Лоток протухлих яєць і пакет гнилих помідорів вам! (Сценарію вони чекають)...

Залиште ці подарунки краще собі.Бо з таким спілкуванням як у вас- вони вам першому стануть в нагоді.

Не дивно що в цьому розділі лічені сценарії.Навіщо їх скидати якщо знаєш  що їх   всерівно обгадять.

 

Панове, не сваріться. Звичайно, кожен сценарій потрібно "обробити" і тоді буде якийсь толк. Якщо для Хапка - він не глибокозмістовний, то це не смертельно. Берем, викидаєм, вставляєм, переставляєм, підганяєм, форматуєм, виправляєм помилки(обов,язково) і вперед. А ні - то море сценаріїв про лисичок. баб Ягів, їжачків і білочок. Там є все і головне немає помилок.

ну і щоб геть декого  розчарувати - ще один. 

 

 

 

 

Ніч під Новий рік,

або вечір на хуторі

Товмацький

за м. Гоголем

(Використано розмовний діалект даного регіону)

 

(Лунає музика групи ВВ).

 

Диктор. Сьогодні Новорічна ніч... Саме цієї ночі ще з давніх-давен траплялись дива та інші неймовірні історії. В ніч під Новий рік все неживе оживає: говорять дерева і птахи, риби і звірі.

Дівчата з парубками збираються, щоб у веселій компанії зустріти Новий рік. І важко розказати, як добре вештатися такої ночі між юрбою дівчат, що регочуть, і між парубками, охочими на всілякі жарти й витівки, які тільки може навіяти ця ніч, що весело сміється.

Всяка нечисть, як і в старі добрі часи, і собі з'являється на білий світ, аби побіснуватись в останню ніч старого року. Ось і сьогодні дівчата та парубки збираються провести весело різдвяні вечори.

 

Хата козака Чуба. В хаті Оксана. Вона чепу­риться та вихиляється перед невеликим дзерка­лом і не може намилуватися собою.

 

Оксана. І чого люди говорять, нібито я гарна! Брешуть люди, я зовсім не гарна..., чи гарна??? Хіба чорні брови та очі мої такі гарні, що вже по­дібних нема й на світі? Яка тут краса в цьому кир­патенькому носі? Пауза… І в щоках? Пауза… І в губах?  Наспівує «Ой гарна я гарна, як тая горлиця». Диво! Яку радість принесу я тому, кому буду дружиною! Як милуватиметься з мене мій чоловік. Він зацілує мене …

 

Пісня Оксани

 

(заходить Вакула).

 

Вакула, замилувавшись красою Оксани,

«Чарівна дівка! Тільки вихваляється забагато, від­коли стоїть, видивляючись у дзеркало.

 

А Оксана, не помічаючи Вакули, вела тим ча­сом далі:

Еге ж, парубки, чи ж вам до пари я? Ви по­гляньте на мене, яка в мене зачіска, губна помада. У мене со­рочка вишита червоним шовком. А які стрічки на голові. Всього цього накупив мені батько мій, щоб одружився зі мною найкращий молодець у світі.

 

(Озирнулась і побачила коваля. Коваль в одну мить розгубився, перелякався і взагалі не знав, що діється).

 

Оксана. Чого ти прийшов сюди? Хіба хочеть­ся, щоб випровадила за двері лопатою? Ви всі майстри під'їжджаєте до нас. Вмить пронюхуєте, коли батьків нема дома.  Я знаю вас! Ти, до речі мою стіральну машину відремонтував?

Вакула. Буде готова, моє серденько. Після свят буде готова..  Коли б ти знала, скільки пропрацю­вав я біля неї; дві ночі не виходив з кузні; зате в жодної панночки не буде такої стіральної машини. Залізо шукав по всьому селі, поклав таке, якого не клав на сотникову таратай­ку, коли ходив на роботу до Шполи. А як буде розмальована! Хоч усю околицю виходи своїми біленьким ніжками, не знайдеш такої! Не сердься ж на мене! Дозволь хоч поговорити, хоч подиви­тись на тебе!

 

Оксана. Хто ж тобі боронить? Говори й дивись!

 

(Оксана сіла на лаву, піднесла дзеркало і знову стола милуватися собою).

 

 

Вакула. Дозволь і мені сісти біля тебе.

 

Оксана. Сідай.

 

Вакула (посміливішавши). Чарівна, люба Окса­но,, дозволь поцілувати тебе. (Пригорнув Оксану до себе).

 

Оксана (відіпхнула коваля). Чого тобі ще хочеться? Йому як мед, то й ложку! Спочатку подивись, потім сісти, поцілуй, а потім і в ліжко стрибнеш?! Геть від мене, в тебе руки, цупкіші за залізо. Та й сам ти пахнеш димом. Ось подивись, забруднив мене сажею.

 

(Оксана підвелася і  вибігла з хати).

 

Вакула. Не любить вона мене! - думав про себе, похи­ливши голову, коваль.

 

Пісня   Ой чий то кінь…

Хата козака Чуба, Вакула сам.

 

Вакула. Не любить вона мене, їй усе Іграшки, а я стою перед нею, як дурень. І очей не зводжу з неї. І ще б стояв перед нею і повік би не зводив з неї очей! Чарівна дівчина! Чого б я не дав, щоб дізнатися, що в неї на серці, кого вона кохає. Та ні, вона й гадки не має ні про кого. Вона милується сама собою, мучить мене, бідолашного, а я за журбою не бачу світлу, а я ії так люблю, як жоден чоловік на світі її не любив, і ніколи не любитиме.

 

Оксана (весело сміється, вбігаючи в хату. Знову дивиться на себе в дзеркало), А ти ще тут?  А люди кажуть, що твоя мати відьма?

 

Вакула. (засмучено) Що мені мати відьма? В мене і батько вампір. Якби мене покликав цар і сказав: «Ковалю Вакуло, проси в мене всього, що є тільки найкращого моєму царстві, все віддам тобі. Звелю тобі зробити, золоту кузню. І будеш ти кувати срібними молотами. - Не хочу, сказав би я цареві, ні самоцвітів дорогих, ні золотої кузні, ні всього твого царства.  Дай мені краще мою Оксану.

 

Оксана. Бачиш який ти!  Щось дівчата довго не приходять! Що то воно за знак? Мені стає нудно, і в животі щось нудить.

 

 Вакула. Та Бог з ними, з тими дівчатами, моя красуне!

 

 Оксана. Коли б не так! З ними, певно, прийдуть і  парубки, Онисько, Лампій.  Ото підуть гуляти! Уявляю, яких натворять смішних історій!

 

Вакула. То тобі весело з ними?

 

Оксана. Та вже ж веселіше, ніж з тобою!

 

Пісня  

 

Вакула. Чого мені більше чекати? Вона глузує з мене, їй я такий же дорогий, як перержавіла підкова. Та коли так, то я всім покажу, хто такий коваль Вакула. Нехай спробує хто підступитися до неї – зверну в’язи так, як цій залізяці. ( згинає залізяку)

 

(Стук у двері. Заходять дівчата)

 

1-а дівчина. Здорова була Оксана!

 

2-а дівчина. А чи готова Новий рік зустрічати. Бо ми вже «готові»!

 

Оксана. І де ви так набралися, ой барилися? Одарко, у тебе нові черевички? Ой, які ж хороші! Добре тобі, Одарко. в тебе є така людина яка все тобі купує, а мені нема кому дістати гарні черевики.

 

Вакула. Оксано…  Оксано, я тут грішним ділом подумав, а чи не…

 

Оксана. (перебиває) Головою треба думати, а не грішним ділом.

 

Вакула. Та ти не зрозуміла, я подумав,  а що, якщо я дістану тобі такі черевички про які ти мрієш…

 

Оксана. Ти?! Подивлюсь я, де ти візьмеш черевички, які могла б я надіти на свою ногу, ти хоч знаєш який у мене розмір… 44. Гаразд Вакуло, принесеш ті самі, що носить цариця.

 

 1-а дівчина. Бачиш, яких захотіла?!

 

Оксана. А ви будьте всі за свідків, якщо коваль Вакула принесе ті самі черевички, які носить цариця, то, от вам мої слова, вийду за нього заміж.

 

(Оксана з дівчатами виходять з хати).

 

 Вакула. Смійся, смійся! Я й сам бува сміюся, як крепко затягнуся. О, навіть віршувати почав.  Ну добре, не любить вона мене - ну і Бог із нею! Ніби на всьому світі і є, що Оксана. Хвалити Бога дівчат багато є хороших і без неї на селі. Та й що Оксана? З неї ніколи не буде доброї хазяйки: вона вміє тільки чепуритися, та вихвалятися. Це ж настільки треба любить шмотки, щоб і мене тряпкою називать. Ну, годі, все, час закінчувати цю дискусію, я ж не залізний.

 

Пісня 

Вулиця. Вакула іде з мішком, у якому сидить Чорт. Вакула думає;

Вакула. Невже не виб'ється з голови моєї ця негідна Оксана? Не хочу думати про неї, А воно все дума­ється. І як навмисне - про неї тільки. Чого це так. Да. Щоб стати гарним чоловіком, мені не вистачає одного…, одного мільйона доларів. (скрикнув). Та ні, не дам нікому смія­тися з себе.

(Стає посеред сцени. Виходять старші парубки та дівча­та, серед яких і Оксана. Співають).

 

1-й хлопець. Здоров був, Вакуло!

2-й хлопець. Ну. Багато наколядував? Горілка є?

1-а дівчина. Е-е-е, який маленький мішок!

 

Оксана. А черевички, які носить цариця, діс­тав? Дістань черевички, вийду за тебе заміж!

 

(Всі сміються, а потім вибігають).

 

Вакула (стоїть, як укопаний). Ні, несила. Не можу більше. Але, Боже ти мій, чому вона така в біса гарна? її погляд і мова, і все ну от так і манить, так і манить. Ні, немає вже снаги перемогти себе.

(Говорить). Час покласти край усьому. Піду, зайду до запорожця пузатого - Пацюка. Він, ка­жуть, знає всіх чортів, і все зробить, що тільки схоче. Піду, адже душі однаково доведеться ги­нуть. (Завдав вище мішка і рішуче пішов).

 

 

 

  Танець дівчат

Хата Пацюка. Пацюк сидить посеред хати по-турецьки. Четверо дівчат, також одягнутих по-турецьки, служать Пацюку, коли той галушки1 їсть, вареники. Лунає східна музика.

Заходить Вакула. Він віддав Пацюку низький уклін і поклав мішка, що приніс із собою, поруч.

 

    Вакула. Я до твоєї милості прийшов, Пацюк. (Кланяється знов). (Пацюк лише підвів голову, але знов взявся за своє).

Вакула. Ти, кажуть, не прогнівайся на цьому слові, я веду не до того, щоб завдати тобі кривди, доводишся трохи ріднею чортові.

 

(Пацюк знову лише глянув на коваля. Той ще більше злякався і відступив трохи. Між тим дівча­та прибрали їжу. Пацюк три рази плеснув у долоні і почався танець турчанок. По закінченні танцю коваль трохи підбадьорився, і продовжував).

 

Вакула. А скажи Пацюк, а правда, що у всіх східних країнах жених узнає хто його наречена тільки після весілля.

 

Пацюк. Це синку в любій країні таке…  Женився, а тоді тільки узнаєш, що вона за штучка. Ну кажи, за чим прийшов?

 

Вакула.  До тебе прийшов, Пацюк. Дай тобі Боже всякого добра досхочу. Пропадати доведеть­ся мені грішному. Ніщо не допомагає на світі. Я ладен душу чортові продати, лише, щоб Оксану до себе навернути.

 

Пацюк. Коли тобі треба чорта, то й іди до чорта.

 

Вакула. Розумієш Пацюче, я женитись надумав.

 

Пацюк. То женись, хто-ж тобі не дає.

 

Вакула. Та ніхто.

 

Пацюк. Тобі синку ще женитись зарані.

 

Вакула. Ну а коли ж по твоєму буде пора?

 

Пацюк. Ну коли зрозумієш, що женитись взагалі не варто…

 

 Вакула. Тому я й прийшов до тебе (кланяєть­ся).

 

(Пацюк мовчить,  лише  сопе).

 

Зроби ласку, чоловіче добрий, не відмов. Розка­жи хоч як, приміром сказати, знайти до чорта  дорогу.

 

Пацюк. Тому й не треба далеко ходити, у кого чорт за плечима. Ха-ха-ха!..

 

(Вакула з переляку став задкувати, але спітк­нувся і мало не впав. У цей час чорт вислизнув з мішка і вмить осідлав Вакулу. Зчинився вели­кий шум. Сцена затемнена).

 

Пісня

Вулиця. Звучить музика. Вона все наростає. З'являється Вакула з Чортом на шиї.

 

Чорт. Це я, твій друг. Все зроблю для товариша і друга. Грошей дам, скільки хочеш, Оксана сьо­годні буде наша.

 

Вакула. А... бісова душа... Давненько не було чути.

 

Чорт. Облиш, мені тепер не до тебе. Не ті часи настали. Я тепер, як би цс сказати... поміняв імідж. Я тепер в шоу-бізнесі більше (співає).

(розгортаючи контракт) Хоч ти мені, Вакуло, і залив сала за шкуру, але, як-то кажуть, хто старе згадає... тому... сам знаєш. Так от: пропоную «сдєлку».  Я зроблю все, що ти тільки захочеш, аби Окса­на була твоєю, а ти мені за це, хе-хе... - душу.

 

Вакула.  Згода. За таку ціну готовий бути твоїм. (Чорт зрадів і зіскочив із шиї коваля).

 

Чорт. Ну Вакуло, ти знаєш, що без конт­ракту нічого не робиться. (Дістає з-за пазухи контракт ).

 

Вакула. Я згоден. У вас, я чув, розписують­ся кров'ю. Стривай же, я дістану з кишені цвях. (Хапає чорта за хвоста).

 

Чорт. Бач, який жартун, Ну годі, кинь уже пустувати.

 

Вакула. Стривай, голубчику. (Виймає хреста). А ось це як тобі видається?

 

Чорт. Змилуйся, Вакуло, все чого тобі треба, все зроблю. Пусти тільки душу на покаяння, не клади на мене страшного хреста.

 

Вакула. Ага, ось яким голосом заспівав, чортя­ко. Вези мене зараз-таки на собі, чуєш?

 

Чорт. Куди?

 

Вакула. У Київ, прямо до цариці,

 

(Вакула, тримаючи за хвоста, осідлав Чорта, й вони обидва зникли).

 

Пісня 

 

(Вакула в «Києві». Ходить роздивляється навкруг, дивується красою міста).

 

Вакула. Яка краса. Давно вже не був у Києві. Ще як на екскурсію возили в школі, а відтоді і не був. Де ж знайти царицю?

(Мимо, розмовляючи, проходять козаки. Вакула до них).

Гей, панове, чи не буде ваша ласка мені підказати дорогу до самої цариці.

 

1-й козак. Здоров будь. А хто ж ти юначе такий, щоб турбувати її царську величність?

 

Вакула. Я коваль Вакула. Шукаю своїй нареченій такі черевички, що носить сама цариця.

 

2-й козак. А ти в секонхенд заходив?

 

Вакула. Та де я тільки не шукав. Скрізь одна  підробка китайська.

А ви ж якого краю хлопці будете?

 

 

3-й козак. А ми заробітчани з Товмача. Теж маємо велике бажання з нею поговорити. Працювали у неї на дачі, а вона не розплатилася.

Тепер ідем вибивати наші гроші, а то нема за що додому добратись.

 

Вакула. То візьміть і мене з собою, я вам не зашкодю.

 

Козаки. То ходімо. Гей-гей. Пішли… і т. д.

 

(проходять коло, перед портретом «цариці»  зі словами – «дивіться ось вона, цариця, помилуй, мамо, помилуй і т.д.  падають навколішки)

 

Потьомкін. Встаньте  холопи, це ж портрет. (виносить портрет і повертає до глядачів).

(з протилежного боку виходить цариця - Ю. Тимошенко).

 

Цариця. Кого це ще тут чорти принесли. А, селяни.  Ну що, ви ще там не загнулись від моєї ласки? Чого хочете ви?

 

Козаки:

1-й  - Матінко рідне, роботи нема.

2-й  - Допоможи з кредитом.

3-й  - Дай грошей дочку довчить в інституті.

1-й   - Ціна на молоко вже руб тридцять.

 

Цариця. Мені–б ваші проблеми. Хіба ви не дивитесь телевізор, в усьому світі економічна криза, я втомилася, йдіть собі з Богом.

 

 

Вакула (падає перед царицею на коліна). Ваша царська величносте! Не веліть казнити, а веліть милувати. З чого, не в гнів сказано, зроблено, що на ногах ваших?

 

Цариця. Як з чого. Італійські колготи. Сапожки від Армані…

 

Вакула. Боже мій, що б то було, коли б моя жінка та взулася в такі черевички. (Цариця засміялась, а за нею придворні).

 

Цариця. Встань юначе. Даби мені до вподоби ця про­стодушність. Такі питання ми вирішуємо негайно.(до Потьомкіна) Гришо обслужи клієнта.

(Потьомкін плескає в долоні, слуги виносять черевички «дутіки,або кеди»)

Диви!  Це ті самі черевички, що мені подарував донецький губернатор. Візьми, козаче.

 

Вакула. Боже ж ти мій, яка  краса! Ваша прем'єрська величносте! Тепер моя Оксана буде найкращою панянкою на всьому білому світі.

В них вона ходитиме і на роботу на ферму  і на весілля, який фасон, яка краса. Ходімо мерщій. Нема сил тут стояти. (дякують і кланяючись розходяться).

 

Пісня 

З однієї сторони підходить Вакула. Він несе в червоній хустині перед собою «царські черевички». З іншої сторони наближається юрба молоді з веселими вигуками та сміхом. З ними Оксана. Побачивши коваля, молодь враз замовкає. Настає тиша. Згодом з юрби чути окремі фрази;

 

1-й парубок. Ти диви... не повісився...

2-й парубок. Не втопився...

1-а дівчина. Живий!..

 

Оксана робить крок назустріч ковалеві, але відступає назад.

 

Оксана. Ой! Вакуло це ти?

 

Вакула. Оксано, серденько, поглянь. Ось тобі черевички, що їх носить сама цариця. І розмір саме той, що треба – 44-й. (Розгортає перед Оксаною хустку. Дівчата та хлопці ахну­ли від здивування та захоплення, дехто присвис­нув). Ось, візьми...

 

Оксана (зашарілася). Не треба  коханий я ані кого, крім самого тебе. Милий... я і без черевичків… перезимую…

 

1-й парубок. Оце так коваль!

2-й парубок. Оце так Вакула!

1-а дівчина. Щаслива Оксана!

2-а дівчина. Невже ти був у самої цариці?

 

Вакула. Був. Аж у Києві, у самої цариці!

 

1-й хлопець. Невже ж таки був? Як воно таке могло статися?

2-й хлопець. І царицю бачив?

 

Вакула. Був, І царицю бачив. І говорив з нею. І всю її братву велику бачив. Оксано, виходь за мене…

 

Оксана(жартує) в яку зміну… (всі сміються)

 

Вакула. Та ні, я хочу попросити твоєї руки.

 

Оксана. Ач, який хитрий, всю бери… (знову сміх)

 

Вакула. Оксано, я тобі хочу пісню подарувати…

 

Оксана. Даруй. А це правда, що ви тепер співаєте під фонограму.

 

Вакула. Правда. А під горілочку ще і затанцювати зможем.

 

Пісня

 

Вакула. А ось і Дід Мороз з Снігурочкою завітали. (усі запрошують).

 

Слова Діда Мороза…..

 

 

 

Обробка сценарію творчим колективом

 Товмацького СБК.

 

 

 

 

 

 

Інтро

 

С:     Добрий вечір, шановні новосільці та гості нашого колоритного села!

 

М:   Добрий вечір, дорогі друзі!

 

С:     Наближається свято і все частіше звучать ці вітання: «З Новим роком!»

 

М:   А в душі оживає казка. Та давня-давня, коли був маленьким і чекав на Діда Мороза. Чекав з таким трепетом і надією, що довго не засинав, а сподівався хоч краєчком ока побачити його, сказати йому добре слово та все одно засинав під ранок.

 

С:    Проходять роки, а та давня казка залишилася з нами на все життя. І, будучи вже дорослими, ми так само чекаємо новорічного дива, яке повинно статися в цю чарівну і казкову ніч.

 

М:   Хоч на одну мить свято Нового року повертає нас у чарівну казку, повертає в пору дитинства, до тих дивних і неповторних хвилин щастя, яке ми вже колись відчували.

 

С:    І кожного Нового року ми знову і знову чекаємо дива, неповторної казки. То ж хай у кожного з вас буде Новий рік щасливим і радісним, наповнений по самі вінця щастям і казкою.

 

М:                                              З Новим роком всіх вітаю!

Від душі я вам бажаю

Неба синь і сонця цвіт

На багато довгих літ!

 

С:                                               З Новим роком вас вітаю,

Щоб від краю і до краю.

Щастя сіялось, родилось

І в людських очах світилось!

 

М:                                                 З Новим роком вас вітаю,

Миру, радості бажаю.

Хай душа в вас світла буде,

Хай щастить вам, добрі люди!

 

Снежинка

 

М:    В останні роки сніг на Новий Рік балує нас не так вже й часто.

 

С:     У цьому році природа взагалі пожартувала з нами, розтопивши весь сніг на передодні свята.

 

М:    Ще кілька днів тому сніг виблискував діамантами на морозі…

 

С:     Навколишні ліси вкривала шапка снігу і світ був схожий на зимову казку…

 

М:    Особливо відчувалася казка на подвір`ї з лопатою в руках.

 

С:     Та з снігом чи без, а свята ніхто не відміняв.

 

М:    Головне – святковий настрій.

 

С:     Як у серці буде свято, то й погода на заваді не стане.

 

Падал снег

 

С:                                          Стоїть запашиста ялинка у хаті,

За стіл вже сідають усі,

Ми друзям так раді на нашому святі,

Вітання звучать голосні:

 

М:                                     Бажаємо щастя, здоров'я, наснаги,

Багатства, надії, тепла,

Щоб кожну хвилину у вашому серці

Любов нескінченна жила!

 

Забери Солнце

 

М:  Новорічна ніч – дивовижна, казкова пора.

С:   Так, звісно. Та не тільки Новорічна. Щоразу, коли заходить Сонце, наступає магічна пора ночі.

 

М:  Ніч таємнича та незбагненна.

 

С:   З давніх давен люди відчували особливий трепет щодо темної пори доби.

 

М:  В давнину люди здебільшого жили за рахунок сільського господарства і тому порівнювали Сонце з божеством, а ночі боялися і шанували її бод уже залежали від світлового дня.

 

С:   А скільки різних легенд про ніч? Крім того, лише лінивий поет не оспівав ніч хоч у одному своєму творі.

 

М:  Навіть великий український классик писав: Якби ви знали, паничі, що люди роблять уночі...

 

С:   Ну трохи не так він писав… Та все ж. 

 

М:  Та все ж, ніч сильніше дня.

 

С:   Це, як – у тій пісні?

 

М:  Саме так.

 

Наступает ночь

 

С:                                     Спливає час, немов вода в струмочку,

Проходять тихо й непомітно дні.

Свята і будні стали у рядочку,

Веселі й світлі, деколи сумні.

 

М:                                        Та наближається казкове свято,

Нового року світла йде пора.

До нього всі готуються завзято,

І хоч роботи в кожного — гора!

 

С:                                         Та все ж в душі живе якась надія,

Що збудеться у новорічну ніч

Найкраща в світі заповітна мрія

Під чарівливе миготіння свіч.

 

М:                                       І хай приходить казка під ялинку,

Хай збудуться всі мрії чарівні.

Побудьте в казці хоч якусь годинку,

Хай думи стануть чисті і ясні.

 

С:                                        Створіть же диво ви самі для себе

Й прилине чарівник з ясних доріг,

Й засяє світла зірка серед неба.

Тоді вже й казка прийде на поріг.

 

Снег кружится

 

М:  Ну, як вже казали раніше, із снігом в нас не склалося.

 

С:   Так, у природи свої погляди на порядок.

 

М:  На щось розраховувати, останнім часом, матіка-Земля не залишає жодних шансів.

 

С:   Але ж на щось-таки ми можемо розраховувати?

 

М:  На синій іней – точно можемо.

 

Синий иней

 

С:   Зима – справжній художник.

 

М:  Якими тільки видами малювання вона не оперує?

 

С:   Морозом малює на вікнах…

 

М:  Снігом та інієм розфарбовує дерева…

 

С:   Який же він гарний, зимовий сад!

 

Зимний сад

 

М:                                                  В лісі випав білий сніг,

Наступає Новий рік.

Стали думати звірята,

Як зустріть чудове свято.

 

С:                                                  Ось ялинка зелененька,

Ні велика, ні маленька.

Ми прикрасимо її,

Заспіваємо пісні.

 

М:                                                Білка принесла горішки,

Їжачок – гриби та шишки,

Ведмежатко – пряники

Та смачні медяники.

 

С:                                                   Дятли, снігурі й синиці

Посідали на ялинці

І сказали: «Пишну хвою

Ми прикрасимо собою».

 

М:                                                  Дуже гарна і розкішна

У звірят ялинка вийшла!

 

Новогодние игрушки

 

С:   Мені теж, буває, влітку сниться Новий рік, Дід Мороз і все таке.

 

М:  Це завжди так – влітку мріємо про зиму, а взимку про літо.

 

С:   Так, людина – капризна істота. Не встигли закінчитись Новорічні свята, вже одразу хочеться Паски.

 

М:  Звісно, як тільки закінчуються свята, неодмінно хочеться, як мінімум, весни.

С:   І починаються довгі дні чеканя тепла.

 

М:  Та ми знаємо точно, розтане лід.

 

С:  І в замерзлий світ прийде весна.

 

Московская песня

 

М:  Та це ми трохи забігли вперед.

 

С:   А поки маємо чарівні свята.

 

М:  Маємо радість за пережиті корпоративи на роботі…

 

С:   Та надії якнайкраще зустріти Новий рік.

 

М:  А що за свято без музики?

 

С:   Взагалі, що за життя без музики?

 

М:  Без музыки мне оставаться надолго нельзя.

 

Музыка нас связала

 

С:   Що, крім музики, снігу і ялинки ще є атрибутом Нового року?

 

М:  Мандарини і шампанське.

 

С:   А ще?

 

М:  Феєрверки, петарди і перелякані собаки.

 

С:  Не можу не погодитись. А ще?

 

М:  Хм… Мабуть, ще ожеледиця. Скользкие улицы, иномарки целуются…

 

Скользкие улицы

М:  Цікавий факт. Росповсюджена думка, що пора кохання – це весна.

 

С:   Коли оживає природа, квітне все навколо і Сонце пробуджує щей серця.

 

М:  Та з давніх часів склалось зовсім не так.

 

С:   Колись зима була порою відпочинку.

 

М:  Люди, позбавлені щоденних клопотів у полі, вигадували різні веселощі, розваги і свята.

 

С:   І, звісно, справляли весілля.

 

М:  Більшість весіль справлялись саме взимку.

 

С:  То хто сказав, що зима – не ніжна пора.

 

Нежность

 

С:                                          Пахне смолою ялинка зелена,

Каже бабусі маленька Олена:

"Насіння з ялинки нам стане в нагоді,

 

М:                                         Посадимо саме таку на городі,

Бо ця деревина потрібна мені -

Цукерки на ній виростають смачні!"

 

От сосны

 

М:                                         З Новим роком вітаю вас щиро!

Зичу щастя і довгих літ.

Ще бажаю усім вам миру

І любові — на цілий світ!

 

С:                                               Щоб у серці вона розквітла

І жила там завжди, щодень.

Ще бажаю усім вам світла

Й чарівних-чарівних пісень.

 

М:                                         Щоб збулись сподівання й мрії,

Щоб здорові усі були.

Щоб здійснились усі надії

І від щастя ви розцвіли.

 

С:                                                  З Новим роком усіх вітаю!

Щоб ви були багаті й круті!

Я усім від душі бажаю

Щонайкращого у житті!

 

Люблю до слёз

 

С:                                          Бажаємо щастя у Новому році,

Здоров’я, удачі на кожному кроці.

Щоб все, що задумалось нами, збулося,

Щоб радісно й світло усім нам жилося!

 

М:                                    А мрія чарівна, щоб дійсністю стала,

Щоб кожна дитина у сні підростала.

Щоб кожне серденько любов’ю розквітло,

А кожна душа була чиста і світла!

 

С:                                            Бажаю достатку і світлої долі,

Щоб гарний врожай виростав нам у полі.

Щоб був у нас хліб і до хліба було

І щастя у кожну родину зайшло.

 

М:                                  На кожнім обличчі щоб усмішка квітла

І радість приходила щира і світла.

Щоб злагода й мир був у кожного в хаті

І всі ми були і здорові, й багаті.

 

Новий Рік прийшов на Україну

 

С:   Нажаль, наш концерт добіг кінця. Тому дозвольте подякувати за увагу і ще раз поздоровити вас з наступаючим Новим Роком.

 

М:  Щасти вам у Новому Році. І до нових зустрічей.

В Империи Праздника очень красивые сценарии для корпоративов на Новый год.

Советую обратиться к ним: http://www.imperiaprazdnika.ua/news_one.php?n_id=2224

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти