Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Скільки відсотків музичного матеріалу ви граєте "наживо"?
Скільки відсотків музичного матеріалу ви граєте "наживо"?

по темі!...... намагаємось викладати побільше живого репертуару(в лапках)....па 500 +труба.   Остання  халтура   приблизно 30%-лаба 70%   асус ...хоча прагнем дойти 50/50 ....але важко !!, томущо сучасні речі нові незавжди можливо зробити гарно вживу  ....але стараємось (хоча я вцій сфері І ПІОНЕР  як дехто висловлюється ......) за кусок кишки не лабаєм!!!.........

Я ще сам не граю але дуже хочу цьому навчитись, що в пиринципі і роблю. Зараз дуже багато працюю над нотами, граю на фортепіано, ямасі, барабанах. Вчу нотну грамоту сам. До речі на сайті http://bigsong.ru   є дуже багато цікавого матеріалу, і по нотній грамоті і по FL Studio.  Myhas10

сучасні речі нові незавжди можливо зробити гарно вживу

Можливо. Потрібно лише виконати правильну мелодію і вірну гармонію. Не потрібно прагнути відтворити студійне аранжування. Грати, як вдається - єдиний рецепт.

"..Грати, як вдається - єдиний рецепт..."

О-о-о-о!!  Чув я теє - "грати, як вдається"...Був я недавно запрошений на банкет, виконати пару-другу номерів у привітання ювіляру, звичне діло... Прийшов, а там команда "жива", як положено - з усім "начинням" та ще й приїзджа не місцева. Канал мені для ноута вони шукали десь зо 30 хвилин, як не старались "а все таки знайшли його". Дійство почалось, я свої привітання відволав, і далі був уже гостем, тамада трохи щось ще поляпала та й гості на перекур, а лабушня за інструменти і давай грати. Скажу вам як я не старався я так і не зрозумів в якому стилі працювала та команда, а співали вони виключно власні пісні. Адський дісторшн трьох не зовсім настроєних гітар, громи гори барабуців які до того ж страшенно плавають по темпу, то затягуючи, то випереджаючи своїх колег та дикий "вокал" у "авторських" пісень. Несподіванка була повна для усіх присутніх... Декілька одиниць "молодняка" пробувало пару хвилин під той музон ще якось затанцювати, але то в них так і не получилось... Усе це міцно утримувало основну масу гостей на вулиці за кавою, пивом та картами поки ті громи гриміли в залі. Чесно кажучи я подумав, що до кінця банкету ті що грають зовсім сказяться, а ті що їх слухають точно з ума позходять... Ну точно грали як вдавалось...

ZZ2000 Я розумію Ваше розчарування. Ви напевне вже зжилися з ноутом, за роки співочої кар"єри, "і душею і тілом" ., а тут ще така "презинтація живої контори" Знаєте 100 відсотково, що ноут не змилить на на початку пісні, не змінить тональності,ритму, не прибавить, або зменшить з дуру тепму, зробить красиву, точну коду, без лишнього гупання по барабанах, шипіння по тарелях  та булькання сакса, чи труби в кінці - одним словом все чітко, ясно точно до мікрона.  Але то є майже "мертва музика" - ОДНОМАНІТНІСТЬ. Ще перші халтури, свіжі фанери дають якись драв, а за рік, два, десять все ОСТО.........Є, і сам не знаєш чи халтуру граєш, чи магнітофон крутиш, чи газету читаєш. 

Зовсім інша справа толковий  клавішник, басист і друмс. В процесі гри проексперементують майже все вище перераховане. Спочатку шок ( для мене був 100%), а потім звиклося і не дрімалось на халтурі, завжди був готовий до якогось не сподіваного експронту. Ще був випадок з ДУЖЕ ХОРОШИМ клавішником Стапаном ( нажаль без його доволу не можу назвати прізвище). Одного разу коли ми "вели застольну програму"  Він для хохми затягнув "Чорна я си чорна..." на баяні - Ліва рука грає Соль мінор, Права Ре мінор, а заспівав один куплет в Ля мінорі - і НЕ ЗМИЛИВ . А потім заграв до кінця пісню так як потрібно. Хтось сміявся, хтось казав що не вміють хлопці грати, а хтось дивувася такому вмінню і таланту. Це чисто моє бачення живої роботи і дісно не треба відтворювати студійний запис.

SHARIK, "...ви напевне вже зжилися з ноутом,.."

Ну та зжився, чи то звик, що ж тут скажеш, так... Коли підробляти самому частіше випадає то з ноутом звісно... А коли з напарником та самограєм чи з друзями з інструментами да ще за нормальну ціну то я й під їхнє "живйо" поволати вкайф люблю, інший результат, зовсім інші емоції... А випадок вище я навів як приклад того що жива лаба буває різна... і буває звьоздна... Я ж то розумію, що хлопцям просто дуже хотілось тоді "на людях" полабати і в основному "для себе" тому й взяли вони той банкет, а то що лаба така у них там мяко кажучи була "не к мєсту" то їм поки не понять бо ще молоді, але досвід набирається тільки таким чином...

Yulianovich

Можливо. Потрібно лише виконати правильну мелодію і вірну гармонію. Не потрібно прагнути відтворити студійне аранжування

Згідний з вами!!! + публіка не вся дура   і бачить коли грають а коли понти ганяють..

Грати, як вдається - єдиний рецепт.   ... В мому випадку це потрібно підібрати -написати- змінити  і.т.п гарний стиль, який дасть змогу 1) гарно виконати  твір 2) публіка впізнає даний твір,  з тоїж мелодії і гармонії 3) незавжди публіка  сприймає на ура кавери ...... 

Для того всього нового треба трохи часу !! деколи стиль можна підігнати за 1-2 години  , а деколи його потрібно самому писати з нуля... незавжди виходить те що бажаєш( як то кажуть не приходить надхнення )  ! потрібно багато часу!!! нажаль в мене основна робота не звязанна з музикою   тому вечорами + вихідні дні не дають змогу швидко освоювати  нове!!!

А коли постає питання в якомусь замовленні ,і я відчуваю що не зможе гарно то подати , Є загально відомий  АСУС  ,хоча ві д останнього задоволення меньше!!!

 

ZZ2000


А випадок вище я навів як приклад того що жива лаба буває різна... і буває звьоздна... Я ж то розумію, що хлопцям просто дуже хотілось тоді "на людях" полабати і в основному "для себе" тому й взяли вони той банкет, а то що лаба така у них там мяко кажучи була "не к мєсту" то їм поки не понять бо ще молоді, але досвід набирається тільки таким чином...Отож !!!! досвід з неба

не береться!!

Бажаю всім гарної творчої праці і завжди отримувати від цього максимум задоволення !!!

)) а є й такі шо ріжуть в живу.)) http://www.youtube.com/watch?v=n4iViX4zS9U аж сі зимно в грудьох роби..)))) і голосно, і багацько всього, і народ сі бави..))))))))))

Олег Тучапський,

а тепер подумайте скільки охочих наприклад у Львові знайшлося б  щоб запросити до себе цю "кантору", яка на відео, для гри на  забаві?

Вважаю цей приклад не зовсім доречним, тому що на весіллі танцюють не тільки західноукраїнський фольклор...

якби це був гурт такого типу    http://www.youtube.com/watch?v=jGOgsaH9LVE    , або такого    http://www.youtube.com/watch?v=GAk9TrVCudQ  , тоді може й доречно було б.

Респект усім виконавцяв присутнім на відео яке за наведеними вище посиланнями. Хлопці молодці, стараються добре робити те чому навчені.

А ви п. Scorpion праві, і я з вами згідний - послухати і подивитись такі колетиви охочих є і знайдеться завжди чимало, а от чи багато бажаючих запросити такі колективи до себе на забаву за виставлену ними ціну за свою роботу, от тут питаннячко. Всі хвалять і захоплюються колективами які працють "живим" складом, да, а от заплатити по-людськи людям за ту "живу" лабу бажаючих знаходиться дуже мало тому що ціна має відповідати роботі такого колективу. Мінімум 1000-1500 доларів за день і не менше, я так вважаю якщо команда з 3-4 чоловік. А хто то ладен платити? Звідси й усі теперішні негаразди у лабушні.ІМХО

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти