Користувач
- Повідомлень: 228
- Звідки: Кременець
-
|
Здоров'я голосового апарату для вокаліста має важливе значення. Від стану голосових зв'язок залежить краса і чистота голосу. Впливають на співучість голосу і багато інших чинників: стан хребта, щитовидної залози, шлунково-кишкового тракту, м'язів черевного преса.
1) Слідкуйте за своєю поставою.
-
Сильно псує поставу тривала сидяча робота. Викривлення хребта заважають правильній постановці дихання і звуковидобування. Вправи на зміцнення м'язів спини і черевного преса, допоможуть виправити незначні порушення постави. При виражених сколіозах і кіфозах слід звернутися до лікаря.
-
Слід зміцнювати і м'язи шиї, оскільки в області шиї знаходяться важливі звукоутворюючі органи - голосові зв'язки, гортань. Шийна мускулатура повинна забезпечувати вільне, стійке положення голови при співі. Для зміцнення м'язів шиї рекомендується регулярно виконувати плавні нахили і повороти голови.
2) Слідкуйте за здоров'ям органів дихання.
-
Зміцненню дихальної системи сприяє дихальна гімнастика. Регулярне відвідування ЛОРа дозволить виявити захворювання голосового і дихального апарату на ранній стадії. Не можна співати при сильних застудах: гаймориті, ларингіті, фарингіті та інших захворюваннях. При першінні і запаленні горла необхідно полоскати його теплими настоянками ромашки, шавлії, кори дуба, кропиви або слабким розчином морської солі. Допомагають також інгаляції на мінеральній воді, трав'яні інгаляції з материнкою і звіробоєм.
-
Для інгаляції нагрійте мінеральну воду і капніть в неї 2-3 краплі ефірного масла (евкаліпта, лимона, чайного дерева і т.п.). Накрийте голову рушником і нахиліться над ємністю з водою. Намагайтеся глибше вдихати пари протягом 10-15 хвилин.
-
При застудах пийте чай з медом і лимоном, відвар шипшини.
3) Правильно харчуйтеся.
-
Дратують голосові зв'язки алкоголь, газована вода, горіхи, насіння, шоколад, дуже гарячі або холодні напої, надмірно гостра і пересолена їжа. Не рекомендується зловживати і жирної, смаженої їжі. За день до виступу не слід їсти томати, горіхи і насіння.
-
Не співайте на повний шлунок. Займатися вокалом слід через 1,5 - 2 години після їжі. Не можна займатися вранці на голодний шлунок. Обов'язково поснідайте після пробудження.
-
Щоб очистити голосові зв'язки перед заняттями вокалом, бажано з'їсти свіже яблуко. Корисно також регулярне вживання в їжу меду і прополісу. Включіть в щоденний раціон продукти, що містять вітаміни В і С. До них відносяться апельсини, шпинат, капуста, яйця, печінка, пророслі зерна пшениці, рис, висівки.
4) Уникайте перенапруження голосових зв'язок.
-
Не рекомендується голосно кричати і форсувати силу голосу при співі. Негативно впливають на голосові зв'язки і тривалі розмови по телефону. Якщо голос захрип, максимально знизьте голосові навантаження. Однак не варто при цьому розмовляти пошепки. Шепіт також викликає перенапруження зв'язок.
-
Не співайте і не розмовляйте на морозі, на протягах і в сиру погоду. Взимку, перед виходом на вулицю, випийте трохи води кімнатної температури, щоб охолодити стінки гортані і підготувати їх до різкої зміни температури. Якщо ви пили гарячий чай, то посидьте в приміщенні хвилин 15.
-
Жінкам небажано співати в перші три дні менструації. Капіляри в ці дні стають більш ламкими. Заняття співом в дні менструації може призвести до крововиливів в зв'язках і порушень функцій голосу.
-
Якщо ви тільки починаєте заняття вокалом і вам важко співати, то пийте чисту або негазовану мінеральну воду маленькими ковтками кожні 5-15 хвилин. Альтам не слід співати занадто високі ноти. Підбирайте репертуар, відповідний вашим голосовим можливостям.
-
Обов'язково розпівувайтеся на початку заняття вокалом і виконуйте дихальні вправи. Оптимальний час для занять вокалом 45-60 хвилин. Професійним вокалістам після 45 хвилин занять слід робити 15 хвилинну перерву.
5) Слідкуйте за режимом дня.
-
Загальний стан здоров'я впливає на красу і силу голосу. Постарайтеся виробити оптимальний режим дня, щоб уникнути стресів та перевтоми. Вдосталь висипайтеся. Регулярне недосипання знижує тонус усього організму.
-
Заняття вокалом слід планувати не раніше ніж через дві години після пробудження. Не забувайте і про регулярні фізичні навантаження, щоб підтримувати в тонусі всі м'язи тіла. Хоча б три рази на тиждень займайтеся бігом, плаванням, аеробікою або будь-яким іншим видом спорту.
-
Для зняття перенапруги і стресового стану корисно виконувати аутотренінг, займатися йогою і медитаціями, приймати ванни з морською сіллю і ефірними маслами, спілкуватися з тваринами, відпочивати на природі.
-
Намагайтеся більше посміхатися і уникати негативних емоцій. Відмовтеся від куріння і спиртного.
-
Комплексна турбота про своє здоров'я допоможе вам і вашим голосовим зв'язкам завжди залишатися у формі.
|
Користувач
- Повідомлень: 228
- Звідки: Кременець
-
|
матеріали підготовлено як реферат на основі літератури, і паралельно викладено тут. Кому можливо буде цікаво і корисно, наводжу список книжок
Література
1.Петрушин В.И. Музыкальная психология: Учебное пособие для вузов. -2-е изд.-М.: Академический проект; Гриста, 2008
2.Е.Ю.Белоброва. Техника эстрадного вокала. М.: Самиздат; 2008
3.Зи Нэнси - "Искусство дыхания. Шесть простых уроков для достижения успеха, здоровья и процветания" ; Copyright © 2000 - 2006 г. UniversalInternetLibrary.ru
4.Менабени А. Г. Методика обучения сольному пению. - М., Просвещение, 1987.
5. Егоров А. П. Гигиена голоса и его физиологические основы. М.,1962.
|