Головна сторінка » Список форумів » Музичні інструменти та звукове обладнання » Перевантаження підсилювача.
Перевантаження підсилювача.

бо в житті перемотав не один динамік , не один підсилювач відремонтував а причина одна- музиканти працювали на перегрузі

мій апарат працював завжди надійно а ремонтував я завжди чиюсь"фірму"

А може перегруз перегрузу різниця, нє? Наскільки пригадую, нечасте блимання кліпів не є криміналом.

 

.Одне діло прочитати в неті інструкцію на підсилювач а друге сконструювати та правильно налагодити підсилювач, прогнати генератором та зняти осцилограму, вирахувати потужність відстроїти захист та струм спокою вихідних транзисторів.От якби Ви сконструювали так як я в 90 роки  підсилювач 2 по 400 ват а на цей час це була пристойна потужність, та ще щоб він відпрацював по весіллях 15 років без ремонту, от тоді нам можна було разом про щось і поговорити.

Ви так і не відповіли на моє просте як на мегаконструктора запитання. Ви якось так кумедно протиставили моє цитування інструкції виробника пристрою, який обговорюється, до загальних фраз та чергового самовихваляння. Браво, красивий "з'їзд" з теми зараховано.

P. S. Можете навести якісь дані про свої підсилювачі? Під яким брендом і якими партіями виготовлялись, відгуки користувачів, спогади ветеранів?

Тут таких як Ви багато кому я не подобаюся, але я пишу на основі вивченого мною матеріалу та набутого багаторічного досвіду і як Ви стверджуєте мої "вихваляння" не тільки Вам тут одному заважають.Я розумію причина банальна , достатньо запитати яка в Вас основна професія - відповідь проста, купи - продай. Колись була стаття за спекуляцію, тепер то є одна з найпоширеніших професій на Україні. Я не вихваляюся а говорю реальні речі, 27 років  робочого стажу на підприємствах на посаді інженера - електроніка, кожного року як не грамота  то подяка,а у 2007 році нагороджений цінним призом та грошовою премією за вклад по вдосконаленню автоматизації технологічних ліній підприємства фірми LAFARGE  від генерального директора концерну, який налічує близько 90 заводів по всьому світі і це не вихваляння а реальність. 

Та я і не прошу розказувати мені про підсилювачі, давайте почнемо з меншого: теплова інерція. Можете закрити очі і вважати, що відповідаєте не мені, а іншим форумчанам. Хоча тут є парадокс: ви пояснюєте тільки тим, хто в підсилювачах не повний нуль, але такі люди не питають про кліпи. Чому ж ви вирішили щось в цьому топіку писати? Чергова порція самопіару? І ще прохання: можете розкрити секрет, на чому я попалився і ви вирішили, що я повний нуль? Я поки що йду куплю попкорну, бо бачу присутність в темі серйозних людей ;)...

Та я і не прошу розказувати мені про підсилювачі, давайте почнемо з меншого: теплова інерція

Як я не помиляюся, тема тут якраз про підсилювачі!

Теплова інерція - це сумісність властивостей матеріалу звязаних з теплопровідністю і обємною теплоємністю.

Відносно теплової інерції то скажіть , в яких випадках і для чого використовується як матеріал алюміній, а в яких випадках мідь.Знаю наперед - чіткої правильної відповіді не дасте.

 

 

 

Теплова інерція - це сумісність властивостей матеріалу звязаних з теплопровідністю і обємною теплоємністю.сумісність

Ок, їдем далі: ця "сумісність властивостей" дозволить трансформаторам, котушкам динаміків і транзисторам на радіаторах пережити короткочасні (мілісекундного порядку) піки?

На ваше запитання відповім згідно порядку - я спитався першим...

я пишу на основі вивченого мною матеріалу та набутого багаторічного досвіду

......

Я не вихваляюся а говорю реальні речі, 27 років  робочого стажу на підприємствах на посаді інженера - електроніка, кожного року як не грамота  то подяка,а у 2007 році нагороджений цінним призом та грошовою премією за вклад по вдосконаленню автоматизації технологічних ліній підприємства фірми LAFARGE  від генерального директора концерну, який налічує близько 90 заводів по всьому світі і це не вихваляння а реальність. 

Може воно десь так, але коли я бачу "децебел" замість "децибел" і заперечення існування неполярних електролітів, починаю сильно сумніватись :) ...

 

 як Ви стверджуєте мої "вихваляння" не тільки Вам тут одному заважають

Не "заважають", а "розважають"...

 

Про мою професію і заняття ви взагалі собі нафантазували, навіть не коментую :)

 

 

 Тепловіддача радіаторів транзисторів вихідного каскаду має велику залежність від зовнішньої температури повітря.В деяких моделях підсилювачів використовується багатоступеневий обдув радіаторів, але якщо зовнішня температура висока то ганяй не ганяй повітря відбір тепла від радіаторів буде незначним. При температурі 30 градусів в літню пору використовуючи максимальну потужність навідь з короткочасним перевантаженням при багатогодинній роботі заміряємо температуру пірометром і відразу все стає ясно. Це саме відбувається і з обмоткою трансформатора та котушкою динаміка.

Тепловіддача радіаторів транзисторів вихідного каскаду має велику залежність від зовнішньої температури повітря.В деяких моделях підсилювачів використовується багатоступеневий обдув радіаторів, але якщо зовнішня температура висока то ганяй не ганяй повітря відбір тепла від радіаторів буде незначним. При температурі 30 градусів в літню пору використовуючи максимальну потужність навідь з короткочасним перевантаженням при багатогодинній роботі заміряємо температуру пірометром і відразу все стає ясно. Це саме відбувається і з обмоткою трансформатора та котушкою динаміка.

ну чисто дитячий сад-молодша група

Використовували польові транзистори в вихідних каскадах і 20 років тому.Проте на сьогоднішній день сучасні підсилювачі випускають як на польовиках так і на біполярних транзисторах. Ви читали та недочитали що польові транзистори з ізольованим затвором MOSFET мають як і переваги, так і ряд недоліків в порівнянні з біполярними транзисторами.А за садік дякую.

ПС, Якщо спеціаліст радить для розподілу частоти 2.2 кгц  використати такий пасивний фільтр пробуй із 20 мкф в сторону зменшення  то це дійсно садік!

ПС, Польовий транзистор має стік, витік, затвор, тільки це не контакти а виводи! 

ПС. До того ж не факт,що кліп показуе перегруз, а не вихідну напругу а як вираховується потужність підсилювача?

ПС. комплементарні пари КТ814-815  не бачив такої схеми щоб ці два транзистори були комплементарною парою.

ПС. Це не перевантаження, нормальний режим роботи оказується що в новій версії сучасного підсилювача коли загоряються червоні світлодіоди лімітера то це тепер не перевантаження а нормальний режим.А якщо поблискують червоним - то підсилювач то входить в нормальний режим то виходить з нього. Клоуни!

Доброго всім вечора!!!

 

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти