Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Весілля на Закарпатті
Весілля на Закарпатті

Колеги музиканти, підкажіть, що на Закарпатті грають в кінці весілля, коли молода перетанцьовує з усіма гостями.

Буду вдячний за посилання на плюсові записи,відео чи ноти з текстом.

Пане Андрію, це відбувається не в кінці весілля, а десь посередині. В залежності від місця проведення час може бути від 12-ї ночі і до 3-4-ї ранку. Те ж  саме і щодо тексту. В різних селах співають трохи інші слова. Але якщо у вас буде закарпатський тамада, то в переважній більшості він може сам заспівати, вам тільки треба буде акомпонувати. Якщо виникнуть питання - дзвоніть, допоможу. - тел.0506722907. Наспіваю мелодію і продиктую текст... Танець молодої може продовжуватися до півтори години - в залежності від кількості гостей. В деяких селах(особливо угорських) гості можуть заказувати пісню до танцю з молодою(вальс, танго, повільну композицію, чардаш ...) Тож дзвоніть...

На єдиному закарпатському весіллі, де я був, танцювали біля 2 годин, кожен з гостей, хто бажав перетанцювати, кидав гроші в банку і казав "чардаш" або "медленний" і гралася якась полька або вальс.

Пане Юрій - не "якась полька", а спеціальна для цього танцю, бо кожен раз як танець з нареченою купує наступний гість - тамада вигукує:"Молода продана  - вуйку, або тітці, або і т.д." А музиканти співають:"Душа нам ся радує, душа нам ся радує - млада з вуйком танцює, млада з вуйком танцює" і т.д. Замість "Душа нам ся радує" ще співають "Най ся пан Бог радує", або "Як ся тото парує". Цей танець на Закарпатті називають - шоровий танець.

Я перепрошую, я не в образу, просто я тих пісень не знав, тому й написав "якась":)

От в тому то суть, що Андрій Грех звернувся за порадою, а Володимир пояснив - що не "якась полька", а спеціальна пісня з словами для цього танцю, бо кожен раз як танець з нареченою купує наступний гість - тамада вигукує:"Молода продана - вуйку, або тітці, або і т.д." А музиканти співають:"Душа нам ся радує, душа нам ся радує - млада з вуйком танцює, млада з вуйком танцює" і т.д Бо можна добре відпрацювати весілля, а в кінці не знаючи місцевих обрядів - змарнувати всю свою роботу. Не проблема попросити Володимира, щоб вислав коротеньке аудіо, чи відео  для ознайомлення з місцевими звичаями, а дома заздалегідь чи вивчити, чи накрайній випадок прописати що бути готовим. Молодці, що підкидаєте розумні теми.  

Працювали в липні в Ужгороді весілля.Місцеві толком не змогли пояснити, що потрібно співати на шаровий танець.Обійшлись вальсом і полькою. Цієї неділі маєм в Мукачево весілля. Хотілось би приїхати вже підготовленому.

Пане Володимир, а посилань на плюсовку або відео часом не маєте?

Якщо немає, то завтра буду біля інструмента - задзвоню до Вас. Дякую!

Андрій сьогодні передзвонив -я йому продиктував мелодію нотами, сказав акорди і текст. На наступний тиждень буду мати декілька вільних днів - то запишу демо+ для всіх

Чудовий приклад конструктивної співпраці!

Велика вдячність пану Володимиру за допомогу!

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти