Головна сторінка » Список форумів » Музичні інструменти та звукове обладнання » Квадросистема vs Топ+Саб
Квадросистема vs Топ+Саб

Цікаво почути Вашу думку на рахунок ось такого питання:у якій комбінації краще використовувати акустичну систему? Що буде звучати краще,м'якше, чіткіше і деталізованіше-чотири 15" (12") топи, розташованих по кутах уявного квадрата, чи пара топів (12") + пара сабвуферів (15") розміщена в довільному порядку від музикантів (попереду, по обидва боки, в дальніх кутах залу-фронтально розміщена до музикантів). питання стосується звучання в приміщенні. 

Ну по перше чотири топи і квадросистема - це різні речі.

А загалом ви хочете універсальний рецепт від усіх хвороб. Його немає і ніколи не буде. Два топи і два саби звучать по-іншому ніж хоч вісім топів. Хоча б тому, що саб, який стоїть на підлозі і саб який стоїть стойці будуть звучати дуже по-різному.

Якщо ви хочете справді якісного звуку, то без сабів, які стоять на підлозі хорошого низу не отримаєте, а в топах треба не 12", 8" а ще краще 6,5 дюйма+ ВЧ 2" або 3" тоді буде "чіткіше і деталізованіше". Звичайно всі головки мусять бути pro-серій.

Як розставляти єдиного рецепту немає, до кожного залу треба підходити індивідуально і в залежності від ефекту якого хочете досягти (накрити ввесь зал рівномірно, чи танцпол і фонову музику в залі і т.д.)

Слава Богу, хоч хтось з'явився!) А то я подумав, що ні в кого нема міркувань на рахунок такої постановки питання.

Розумію, що єдиного "універсального рецепту від усіх хвороб" немає. Хочеться,щоб ні фонова ні танцювальна музика не створювали дискомфорту гостям. Тому думаю,що 4 топи розміщені по квадрату будуть більш вірним вирішенням ситуації. "Фонову" і "танцювальну" музику можна було б регулювати на власний розсуд(тихіше чи голосніше).

Вибір на 12" (15")топи випав тому,що вони можуть видати досить хороший та чіткий низ, який не буде гудіти та створювати дискомфорт на танцполі. Різницю між низом на землі та на стойці також розумію, проте не вважаю весільну забаву дискотекою в нічному клубі. Як висновок для себе можу сказати,що жертвуємо силою(потужністю) заради яскравості,детальності,м'якості(комфортності).

Тому думаю,що 4 топи розміщені по квадрату будуть більш вірним вирішенням ситуації

Ви думаєте неправильно, хорошого звуку таким способом не добєтесь (можете перевірити експериментально)

На відстані 5м і більше уже відчувається затримка, якщо розставити чотири топи по кутах у залі хоча б 7х7 м, то синхронно звучати топи будуть тільки в одній точці,

в центрі залу , в будь якій іншій точці залу буде відчуватись затримка, вийде каша. Це чисто математично, в реальності буде ще гірше (див. теорію акустики і принципи поширення звукових хвиль)

Вибір на 12" (15")топи випав тому,що вони можуть видати досить хороший та чіткий низ, який не буде гудіти та створювати дискомфорт на танцполі

Якраз такі топи не дадуть ні нормального низу і чіткої і прозорої середини, я вже мовчу про 1" драйвери.

 

pete fedyshyn

Що потрібно зробити щоб уникнути затримки? І  у якій комбінації  вибрати акустику?

Галичанин  - для Ваших задач - апарат такого плану - найкраще рішення:

1.www.4prosound.ru/k1_eng%20ver%209.pdf,

2.http://www.tda-audio.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=14:stick&Itemid=55 + плюс сабвуфери підібрати (купити готові або зробити самому) виходячи з необхідного діапазону і тиску.

почитати про це все(читати від А доЯ): http://forum.plus-msk.ru/showthread.php?t=135602

причому це все можна без особливих проблем зробити самому або замовити в пана Андрія тут на форумі, Єдина проблема - 3" динаміки для палок тре замовляти за кордоном.

pete fedyshyn  появились ось такі чудові 1" драйвери http://forum.plus-msk.ru/showpost.php?p=2591894&postcount=11

ось такі чудові 1" драйвери

Я не проти 1" драйверів, я проти топів 12"+1" або 15"+1", бо нормальної чіткої середини там нема.

Що потрібно зробити щоб уникнути затримки?

 Не ставити топи по кутах, затримки не уникнути (проти фізики не попреш)

Навпаки, чотири топи можна використати набагато ефективніше:

ставите фронтальні топи (з сабами) + виносите вперед лінію затримки (ще два топи), на фронтальні менше волюм..... і краса і комфорт

І  у якій комбінації  вибрати акустику?

Див. мій коментар за 8.01.

 

 

pete fedyshyn

Дякую за консультацію) можливо спробуємо!

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти