Головна сторінка » Список форумів » Музичні інструменти та звукове обладнання » Ритм машинка,яку вибрати????
Ритм машинка,яку вибрати????

Бодя, ти правий - з самограйками вже би було кілька сторінок)))

Дядько, давай свій список, я знаю, що у тебе завжди там щось цікавеньке знайдеться... Може і собі щось почитаю/послухаю)))

З самограйками все просто - Yamaha PSR S910. Ми вже то проходили :D

Про машинки напишу пізніше.

Ок. Чекаю.

Гаразд, зачнемо.

У даному коротенькому огляді будуть викладені лише мої власні спостереження/думки/вподобання і т. д.

По звуку на першому місці дідуськи і бабуськи: R серія (5/8/8mkII/70) від Роланда та RY від Ямахи (RY20/30). 20-ка, щоправда, 12-ти бітна, що відчувається на деяких патчах, зате 30-ка 16-ти бітна і має семплрейт у 48 кГц.

Обговорювати тут нема, що треба слухати. Навіть не демки, навіть не мп3. Чим особливо цікаві Роланди - є фіча "гуманайзингу" (імітації живої гри людиною). Про це писати багатувато, хіба окремо якось.

Плюси: є можливість розширення картами (крім R5).

У R8/R8mkII найбільша кількість індивідуальних виходів.

Недоліками є вища від конкурентів ціна на ринку (що якось не дуже і дивно), відсутність обробок (за винятком R70), неможливість збереження темпу для кожного з патернів (у R5/R8/R8mkII, можна обійти за допомогою макросів, але їх всього 10).

Відсутні автоматичні збивки.

 

Середнячки і трішки кращі по звуку:

Boss DR880. Багатошарові звуки, багато обробок (є компресор), є вхід для гітари з окремими обробками, бібліотека вбудованих грувів і конструктор паттернів. У патернах можна прописувати басовий трек, здвоєна педаль керування.

Є функція швидкого вибору банку патернів і самого патерну одним натиском.

Мінуси: немає функції автоматичних збивок, як в решті DR і відсутність можливості зробити збивку чи включити інший патерн посеред вже граючого. Тільки після закінчення. Це прикро.

 

Boss DR3. По зручності користування - фаворит. Патерни організовані за подобою самограйок. У кожному є 11 розділів: Intro, 2 х (А, B, С) (6 варіантів основного патерна!), 3 автоматичних збивки (Fill A, B, C) і ending.

Також на ходу можна перемикатись між двома драм кітами. здвоєна педаль керування.

Недоліки: відсутній міді-вхід (машинка може бути лише мастером і нема можливості скинути/завантажити дані. Програмування тілько пальцєма), нема цифрової клавіатури для набору номера патерна, лише колесо,

педи розміщені по клавішному звуків трошки менше, ніж в 880.

 

DR660. Є автоматичні збивки, повноцінне міді, обробки. По їх якості та звуку програє DR3 та 880.

DR670/770. Все вищеописане + свіжіші барабани, проте трошки краще від 660.

 

 

 

 

 

 

 

Або звук, або "самограєчні" фічі?

Звук вже давно перестав бути критерієм при розробці девайсів...

А можливе використання використання в цьому керунку грувбоксів?

Хороше запитання.

Наші східні колеги вже давно то юзають.

Плюсом і одночасно мінусом є можливість завантаження семплів, бо вбудовані звуки якщо не гірші, то як мінімум нарівні з спеціалізованими ритм-машинками, а загальна вартість девайса вища.

Хоча я би був частково втішений, якби на форумах стали з'являтися оголошення типу "скиньте мені сильно прошу, драмкіт на грудьбокс ххх" :)

Інший нюанс - чи є вже згадана вище можливість переключення на інший патерн, не чекаючи завершення попереднього, але з дотриманням тактової сітки.

Зовсім недавно заморочувався на таку тему і вивчав мануал на Akai MPC500. Явним чином про таку можливість там не згадано :(

Дякую Дядько. Цікаве рев"ю вийшло. З нього виходить, що на машинках "зі звуком" писати під стилі окремі "сонги" (Я так робив на Boss DR-rythm - під стиль на варіаціях прописував ще й збивку, а потім з тих варіацій збирав сонг)... Або користувати самограєчні "фічі" на слабших машинках, що мало чим відрізняється від самограю... Хіба якщо користуєш разом з синтезатором (без самограю)

Додам від себе: в мене в руках певний час була машинка ZOOM (моделі не згадаю), яка була чи не повноцінним самограєм - ритм партія була як у всіх машинках + Fill+педи. Але ще можна було прописати бас, стрінги, і електропіано... І читала карти СмартМедіа... Ми її користували як самограй по міді, але звуки не її брали, а повертали назад в клавішу (щоб звуками синта грала)... Отаким "кандибобером" і працювали))

Edited: згадав, в ній ще був лінійний вхід, щоб подавати сигнал гітари/клави/плеєра)))

Не зовсім цікаве, бо якесь уривчасте, але писати велике і повноцінне - лінь тропічна :) ...

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти