Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Компресія вокалу
Компресія вокалу

наскільки я розумію, як кажуть в нас дома "на хлопський розум", то компресор мав би вирівнювати динамічний діапазон,тобто робити голосні звуки тихішими і навпаки.

В теорії так...

Дядьку Хапко, а на практиці? Поділіться досвідом,якщо є час,бажання та можливість. :)

На практиці, для реального часу, (живого виконання) компресувати вокальний сигнал - це на мою думку непотрібна дикість!  Не робіть плмилок і не купуйте той прилад для поставлених Вами задач! Ігор відписав про "сідло"... Я його підтримую на всі 100%!!!   Компресор для живого звуку, добре використовувати, для вирівнювання динамічного сигналу у бас - барабану, басу, малого барабану, можна навіть духових... Но явно не вокалу... Для вокалу можна використовувати той прибор в студійних умовах і то коли хочеш вирівняти невмілого вокаліста, і то в дуже малих параметрах Трешхолу і Рейціо...  Робіть висновки самі...

"і навпаки."  

Навпаки він не зробить -  тому що параметром Трешхолд ви задаєте поріг спрацьовування компресора, тобто після цього порогу він спрацьовує на звужування (поглинання) сигналу. Для розширення сигналу, є ряд інших приборів, той самий Енхансер для прикладу...

я думав, енхансер використовують більше як психоакустичний ефект,для збагачення гармонік  та додавання яскравості звучанню...

той самий Енхансер для прикладу...

Експандер...

П.Федишин:не знаю як там хто,але я,наприклад,низькі ноти (близько нижньої межі діапазону голосу) виспівую тихше,ніж середні чи високі.А компресор помагає трошки "підсилити" низи (вирівняти сигнал).Відповідно я не перенапружую горло,щоб визвучити нижні ноти...Десь так,приблизно.Дядько Хапко:статейку прочитав.Хіба я про функцію лімітера шо не те сказав?

А є ще така штука як компандер, то компрессор з експандером, при роботі вживу навряд чи вони потрібні для вокалу,(хіба що до мікрохвона дорвався вуйко який дуже тихо шепоче, але моментами так вигукує, що усі машини у радіусі 100 метрів починають вити сигналкою), а от при записі на студії то навіть дуже, тільки у міру. Одним словом ще не придумали таких супер-пупер улучшайзерів які вживу допомагають вокалу, якби вони були б, то усі наші мега-зірки працювали вживу. Тому краще взяти ті гроші на компрессор, та потратити на уроки вокалу.

І ще скажу за себе, пробував співати з компрессором, десером, гейтом, враження такі: Та ну його нахрін, то вже не мій голос, і не я ним керую, почуваєшся маріонеткою, немає як розігнатися. Хоча вокалістам з певними вадами "с-сс-иками", "би-и-и-иками", та "п-и-и-и-и-иками", дессер та гейт може допомогти, але теж використовувати то всьо потрібно правильно, та в міру.

Бедзю, не може бути дикістю те, що є в технічних вимогах професіоналів (райдерах). Почитайте їхні технічні райдери. Ну якщо для когось це не аргумент, то це вже його справа. Я використовую компресію, особливо при роботі без FON режисера. Біда в тому що багато хто не вивчає принципів роботи приладів динамічної роботи, а тупо крутить ручки на слух. Оце вже, вибачте на слові, якраз і є прояв дикості і технічної необізнаності.

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти