Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Компресія вокалу
Компресія вокалу

Загалом я не противник динамічної обробки, але то не аксіома, що вона має бути. Є речі вокальні де має бути широкий динамічний діапазон, в танцювальній музиці використання компресора може бути виправданим. Просто так повелося, що всі чомусь хочуть якусь чудо-схему , щоб добре звучало і думають що якщо зібрати всі прибамбаси (компресори,експандери, енхансери,деессери,і т.д.) і підключити то буде "фірмА".

Але головне - це рівень виконавця і його досвід і вміння працювати з мікрофоном.

P.S.   Кардинальное улучшение качества аудиоматериала с увеличением ясности, пространственности и глубины звучания.- з опису енхансера Берінжер

 

А я не фанат динамічної обробки. Просто вимушено користуюсь, коли справу маю з співаками які співають динамічно нерівномірно. В кого поставлений голос і хто має добру вокальну школу, то компресієї при співі переважно не користується. Знову без компресії і гейтування басу і барабосів не обійтися.

pete fedyshyn, цікавить dbx 166.

Ігор Гарвас, я розумію, що що не  існує "рецепт" виставляння ручок на приладі, і всі параметри виставляються під голос, обладнання, музичний смак та музичний матеріал, але ж є напевне, досвід в людей,які працювали з приладами і певні принципи користування. 

Бодя ти ж завжди на студії на вокалі використовуєш компресор. Він підтягує вокал на передній план (разом з барабанами та басом). Вокал - це теж основа міксу.

Влодзю....    Ти не уважно читав мої пости!  Я говорю не про студію а про роботу "живого звуку"... Так топікстарер подав тему...

В студійні роботі звичайно! Це назамінимий прилад, як віртуальний так і апаратний... Хоча більше користуюсь віртуальним, і перепробувавши багато компресорів, від різних віртуальних виробників, за іронією долі, мені саме підійшов звичайний встроєний в КУБЕЙС 5 компресор!   Робота його мало відчутна і дуже акуратна! А все таки для живого звуку то є спірне питання... Топікстартер, 166- непоганий апарат! Для початку піде Вам без позору!   Прироботі з живим звуком хіба він би був оправданий в таких випадках:

 

Дакинг — это процесс понижения уровня входного сигнала под воздействием внешнего. Такая схема часто используется для приглушения фоновой музыки во время выступления ведущего или, например, для снижения уровня ритм-гитары на фоне сольного вокала. Дакинг (Ducking). Сигнал, подаваемый на вход бокового канала (сольный инструмент или вокал), управляет сигналом подаваемым на вход 3630 (фоновая музыка). Входной стереосигнал лимитируется только при наличии контрольного сигнала в цепи управления бокового канала    Також в боковий канал можна включати  еквалайзер  і знайшовши шиплячі і свистячі частоти,на еквалайзері які потребуюють де - єсера,  - компресор буде їх компресувати...

Галичанин, скачайте російський мануал до DBX-166XL  може він Вам допоможе. 166-й має 5 модифікацій і вони різні. Про яку йдеться?

Ось підкину вам для ознайомлення райдерок ну ду-уже популярної групки. http://files.mail.ru/BXXGFU   Лаба вживу і як бачите компрсори присутні і на лід- і на бек-. Взагалі обов,язкова наявність залізяччя динамічної обробки на концертах - постулат (ну для мене так точно), а особливо на лайві. Інше питання як оператори ними користуються. Просто ручки вправо-вліво тут вже крутити не будеш, треба ясно знати для чого та залізяка і головне що ти з неї хочеш. Якщо оператор працює в колективі на постійній основі і репетиції проходять тільки за його присутності та він зацікавлений в найкращому результаті своєї команди, так все буде звучати і голос і все інше теж. А якщо обслуговує якусь непонятну лайвову "солянку", а апаратик "не ахті", то "зіжмакає" та залімітує все з такими рівнями шо капець. Лиш би його апарат дожив до останнього акорда благополучно. І таке буває... (мав нагоду переконатись). Тоді про комфортне виконання для вокалістів мова вже не йде.)))

Ніхто не каже, що для live не використовується динамічна обробка, але це аж ніяк не ПОСТУЛАТ, і необхідність її залежить від музики яка виконується, професіоналізму виконавців, зіграності колективу

(постійний колектив чи сесійні музиканти) і т.д.

Може кому стане в пригоді:  http://promusic.ucoz.net/publ/1-1-0-18

Дуже просто описано....

Як на мене - компресор - погіршує живе звучання, занадто його вирівнює. Тож його потрібно використовувати як тут було сказано - грамотно (від мінімуму). В запису компресор часто використовую, та по мінімуму. Якщо ви пустили через нього весь тракт, то в деяких випадках може й уберегти ваш апарат від перегрузу. Щоправда, як я зрозумів, для таких цілей бажано використовувати інший пристрій.

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти