Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Брати чи не брати кошти з тамади?
Брати чи не брати кошти з тамади?

З самого початку працюємо з тамадою ("своім").  На мою думку - самий кращий варіант.   Ніхто не тягне ковдру на себе, програма відпрацьована до деталей. Та й взагалі неуявляю сучасне весілля у Львові чи Франківську без участі тамади. В селі - все навпаки - тамада тільки буде заважати.  Тут напевно, кожному - своє. Але я про інше.  Наш тамада має свій комбік, радіомік.,фонограми, костюми і таке інше.   А з "чужих" , думаю брати гроші може й не варто.   Але багатозначно натякнути, що "треба мати все своє" - ОБОВЯЗКОВО !!

Ігор Борик, так досвідчені люди стараються якось Вашу "викривлену" думку направити...   (Читати начись) - це до кого звертання ???

Доброго здоров'я всім. Стосовно теми, то все це відносно... З власного досвіду знаю, що чим професійніший тамада, тим менше різного роду непорозумінь між музикантами і ним. Та професіоналізм тамади не визначається його "звёздностью", а справді його вмінням створювати позитивний настрій на тому чи іншому міроприємстві. Якщо тамада підійде і ввічливо, толерантно, з повагою і розумінням, бо в цьому моменті він залежний від музикантів, попросить про використання апаратного ресурсу, то будь-ласка, ми йому завжди готові допомогти (в межах практичної доцільності). Але звичайно без зловживань. Все повинно гармонійно балансувати (знову ж звертаю увагу на професійність тамади). І про ніяку оплату й мови не буде. В протилежному випадку дамо тамаді зрозуміти його невихованість, не компетентність, не професійність і т. д. Одночасно виховаємо його (тобто підкажемо).Однак, щоби не ризикувати, що зіпсується настрій у замовників, бо тамада побіжить жалітись на музикантів, допоможемо, однак повторю, після виховних заходів.

А от різного роду запрошеним  на весілля чи банкет артистам естради, без попереднього узгодження з музикантами, не погоджуємось на шару використовувати  музичну апаратуру. В кінці-кінців, поважаючий себе артист (або його продюсер), обов'язково поцікавиться на чому прийдеться йому працювати (навіть під +). Та практика показує протилежне. Гроші роблять своє... От і готовий цей артист ті гроші відпрацювати хоч на "колгоспниках" радянського зразка (таке моє враження). Та мова про інше... Із-за своєї звёздності він (зазначу про більшість такого роду артистів) навіть не подякує за надання добротної (не обовязково райдерної) апаратури для цього ж відробляння грошей ним (навіть на тих десять пісень у його виконанні). От і на шару ,принаймні з нашим гуртом, легковажному артисту важко приходиться, та ще існує ризик, що звёздность його добряче змеркне (знову ж таки будемо виховувати).

А ми стараємся брати кошти з тамади (невелику символічну суму 100 грн.). Чому ? Намагаємся вчити. Тамади,як би мовити, знаходяться у "весільному шоу -бізнесі",бабло беруть майже як музиканти, а купити собі паршивенький комб в облом? Прибігають з мікрофончиками і то галімими. Включаєм свій. Ми не забагатіємо на цьому, нема ніяких скандалів на весіллі, виходимо із ситуаціїї. На сьогодення у тамади повинен бути комб (моє переконання) і тамада повинен мати всілякі записи пісень на свої конкурси і мати на чому їх озвучувати. Інтернет доступний для них . Перепрошую,якого біса, на їхні конкурси( я повинен!) мати запис "Лезгінки" або " Ламбади". Назвались тамади "грибом" у "весільному шоу - бізнесі"-прошу до кошика. У нас є одна жінка тамада, яка має комб, свої записи і мені "паритись" не треба. Вважаю,що це правильно.  Був випадковим свідком розмови між тамадами. Одна каже,що стільки тис. грн. додому принесла , інша - стільки. Я не рахую чужих грошей...але треба мати і совість.

Василь  !!! По-моєму треба брати значно більшу суму, мінімум 500 грн !

Люди добрі, невже ви не розумієте що коли працює тамада - то вам  легше! Бо ви, в той час відпочиваєте, коли він працює! Вже так буквально виражаюся!  Не розумію... 

Мова не йде про те, чи потрібний тамада, чи ні. Йдеться про, до певного сенсу, оренду апаратури тамадою і платою за це.Тамада, на мою думку, однозначно потрібний, бо й справді є можливість відпочити.Та це не означає, що він цар і Бог. Це звичайна людина, яка прийшла, як і музиканти, заробити копійку. І з яким настроєм це відбудеться залежить адекватність і культура обох.

Отож, коли йде тамада на роботу, то повинен обговорити нюанси (стосовно використання апаратури музикантів ) з тими же музикантами і, як писав пан Василь, маючи совість, хоча б запропонувати їм певну суму коштів. В протилежному випадку - це буде до певної міри хамство і нахабність з його сторони.

Сумно, але як на мене, мова йде про гроші, навіть не гроші, а смішні гроші. Повірте, хороший тамада вам ті 100-500 гривень "наколядує" на маршових. А про апаратуру - ну давайте всі будемо ставити по апаратуру - музиканти, тамади, кожен приїзжий виконавець - закидаємо весь зал колонками. Краса буде неземна. І справа не в апараті - в мене, як тамади він є і працюю в більшості в нього.  Хіба їду працювати до хороших друзів і працюємо в одному залі, тоді підключаюсь до їх техніки.  Справа тут в професійній майстерності - межі якої не існує. Той, хто хоче за свою роботу отримувати більший гонорар - днями працює і над розважальною програмою, і над вокалом, і над репертуаром і над музичним інструментом.

п.Бедзю! Мені аж ніяк не легше,коли працює тамада. Я краще поспівав би,а то весь час повинен бути "на голках". То таку мелодію включи,то іншу негайно шукай чи грай. Моя позиція полягає в тому,що тамада (не колись), а на сьогоднішній час повинна мати все : комб,свій мікрофон,свої записи і на чому їх крутити. Вони,що не знають,що таке інтернет,де можуть добути всілякі мелодії для своїх конкурсів? А то ,блін, "знімуть" вельон, помахають ручкою музикантам,які ще ,буває,вкалують дальше і посміхаються собі. Я кажу про сьогодення. Мені не потрібно рахувати їхні гроші,мені потрібно,щоб з музикантів не робили дурників і нема чого їм прибіднятись.

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти