Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Увага! Хто вони? Музиканти?
Увага! Хто вони? Музиканти?

Взагалі,я з Вами, п.Богдане,погоджуюсь.Перепрошую за "різке"слово.Ви трохи молодший за мене,починав я взагалі з "Уралу".Да я абсолютно не проти за живе виконання,тут є певні "суперники",ну і що робити з вимогою часу?Розумієте,п.Богдане,люди хочуть "фірму"Якби всі музиканти держави сказали,що ми всі беремо інструменти в руки,хто як грає...От тоді було б дійсно цікаво.Тобто добра конуренція.Колись прийшов з концерту Кузьміна,так хотілося досягнути до його майстерності...Все- таки вимога часу-співати під "букет"непоганої фонограми...
 

Богдан вірно підмітив про залежність. Лише я б висвітлив цей аспект в іншому світлі. Це можливість технічними засобами спрощувати працю. Це як копати город, що лопатою, а що трактором. Звісно порівняння недоречне, але "кнопкотиснення" значно спрощує і полегшує заробляння грошей. І не треба лукавити, а давайте називати речі своїми іменами. І потрохи погляди пошинають розходитися. Хто "неграка", той про якийсь прогрес почина говорити, про сучасні технології. Знову хто витратив роки на освоєння музінструментом, несприймає що "халтури беруть" випадкові в музиці люди. Я нераз цю тему піднімав в обговоренні з колегами, але далі слів нічого незмінюється.  Через кілька років важко буде віднайти музиканти який міг би на слух заграти відразу кілька пісень. От тут тільки непотібно вставляти контраргумент "гра" на інструменті з автоакомпонементом. Це доволі віддалене явище до музики. Так... дома на канапі для себе і сім'ї може бути.  Всі пам'ятають спроби замінити живе виконання "дискотекою". Спочатку зі стрічковими мафонами, потім були неодноразові спроби і з касетами і з CD. І що? Навіть за пів ціни нехочуть мати "найширший репертуар" з освтітлювальними приладами. І власники барів пробували. Спочатку це були гральні автомати на платівки, тепер сучасне обладнання. І вірно Богдан підмітив, що спів під чужі фонограми неможе надихати. Це просте заробітчанство. Треба називати речі своїми іменами. Хто співав під акомпонемент, той знає що кожен раз якось по-іншому. Тут трохи швидше, тут повільніше, тут довший програш, а тут під одні барабаси, а тут хоч три модуляції. А що під фонограму? Одне й теж! Недаремно й вислів є: "...одна пластинка!" (тобто грамофонна платівка). Тепер часто на весіллі просять заспівати хто з гостей. І роблять це негірше від тих "хто за гроші". Секрет простий:трішки повправлятися під фонограми з нету і гості починають говорити"О, майже як в телевізорі". Так що , колеги, непотрібно скуліти, що ставляться зверхньо і зневажливо і кажуть "включіть..." Всі дружно допхали ситуацію в стан в якому вона зараз є.

Василь, про яку вимогу часу Ви говорите. Ви що незнаєте що порушуєте авторські права співаючи за гроші під чужі фонограми? Хоча таке питання звучить незвично в країні де всі Вінди колоті. Вимога часу це репертуари-близнюки? А тепер нема конкуренції? Є! Доказування "кращості" співу пісні "Я люблю тєбя до сльоз" під фонограму Сєрова яка є в 90% лабухів. Тому і кажуть (в якійсь мірі ісправедливо): "... та що там та сучасна музИка, всі грают і одне і то саме". І вірно. Погляньте наявність користувачів on line і кількість дописів і їх частоту на цьому форумі. Років зо п'ять тому, працюючи в барі,  я попав в ситуацію коли треба було обновляти репертуар. Перед тим в мене була значна перерва в занятті музикою і я недуже знав як це робиться. Але володіючи доступом до нету, дуже швиденько заповнив цю прогалину зкачуючи гігами файли з старого  МСК. На той час я думав що я "афігєнна багатєнькій Буратіна". З часом я зрозумів що такой дуже помилявся. Всі хто в темі, то пам'ятають коли "завалився" старий plus-msk.ru що робилося. Мало невідбувалася масова істерія. Потім цю нішу зайняв ВКМ. Де я залив все що зкачав з нету. "Звідки прийшло, туди й пішло". Що міг те і залив тут, бо вважаю що весь цей "матеріал" немає особливої цінності. Цінність в індивідуальності, рівні виконання, звучанні. Зараз в рекламних оголошеннях пишуть: "... пропонуємо музичний суправід...". Ще трішки і будуть писати:"створюємо неперевершений музичний фон ...".

щодо самограйки трішки не погоджусь звичайно тут до повноцінного колекутиву як до пекіна пішка,але всеж таке певне відношення до живої музики вона має звичайно ритм секція мертва але всеж таке милодичну партію ви виконуєти вживу:))) це раз подруге ви при грі на самограйці повністю контролюєте процес гри (співаєте де хочете програш вставляєте де хочете і пісня триває стільки скільки ви хочете) та і ритм секція якщо ви під кожну пісню прописуєте стиль  самі також є заслугою вашої профпридатності.і до натхнення і самовдосконалення таке виконання також має певне відношення

а що до технічного прогресу то я просто мав наувазі хороший інструмент  з якого можна вилучити більш менш пристойне звучання.памятаю починав я свою карєру басиста з такого інструмента як РОДЕн (76 рік випуску СССР)може хто памятає?а потім знайомий дав мені побавитись         фендером прісссттттіжн корейського виробницства то в мене було таке враження що мені після запорожця на літаючій тарілці дали політати:))правда моєму родену в самообороні небуло рівних важкий був зараза ніби його зі сталі виливали

Богдане, я висловлюю свою думку і нікому її ненав'язую. Ви і самі написали що це неповноцінна річ. Ніхто небереться стверджувати що має звучати з самограйки один в один гітара: як  Гібсон через Маршал, бас -Джаз Бас, барабани, як Сонор, чи Тама дорогої моделі. Але прекрасно відомо що законів фізики і акустики не обдуриш. Тому будь-який автоакомпонемент під метроном, стомлює і приїдається. І стилі непоможуть. Та і динаміка відсутня. Важко такі речі доказувати в час коли молоде покоління виросло незнаючи  як грати і озвучувати і  про живе звучання інструментів має дуже віддалене уявлення. (Вас, Богдане,  я немаю на увазі. я взагалі...). Був свідком коли молода співачка вперше заспівала під акомпонемент живих барабанів, басу, гітари і синтезатора. Треба було бачити її лице, очі. Це для неї був позитивний шок.

Тема інструментів і обладнання, це взагалі безкрайній простір для писання мемуарів)))). Але треба йти вперед і незациклюватись на олскульному звучанні. Майбутнє за цифровими пультами і акустичними контролерами.

нажаль пане Ігоре я також відношусь до цієї кагорти лабухів((((я ніколи до тепер не мав досвіду гри в живому коликтиві розвивав свою майстерність граючи на пару з самограйкою там бас виключався а потім виключав бас в мідяхах і лупашив ,ну і відповідна література(бас для чайникіВ:)))але я знаю що таке живе виконання на живих інструментах і погоджуюсь з вами що того драйву ніяка самограйка і фанера не замінить і дой Боже щоб ми дожили до того часу коли музики захочуть цим займатись і люди будуть мати змогу за це платити,тоді до нашої прохфесії повернеться пошана публіки

Знаю,п.Ігоре,знаю...Цінність в індивідуальності,рівні виконання.Згоден.Пропоную-п.Роман Метельський організував "Конкурс вокалістів",за що йому дуже дякуємо.Не знаю,чи можливо, це моя пропозиція,організувати конкурс музикантів,які готові представити своє живе виконання.Якось в студенські роки,зайшовши до кабака побачив,як дівчина грає на бас-гітарі,то чуть не впав,володіння бездоганне- музпед  ,беручи участь в конкурсі "Червона рута",хлопець з м.Березне Рівненської обл. так залабав,що я вдруге не впав.Мабуть,поставимось до цього по-філософськи,життя покаже...

натякаєте на те що ми тільки говорити гаразді)))))????скажу так є1 музики віртуози чия гра викликає захоплення дехто навіть падає)))є2 дуже технічні і якісні виконовці їхній рівень гра в елітних клубах і в оркестрах всяких зірок,є 3просто хороші музики які може без якоїсь видатної технікі але чисто і впевнено можуть виконувати різнопланові твори,є4 середнячки (полька вальс но непогоно)а є відверті нездари які мучать публіку себе і інструмент.маю надію що відношусь до третьої категорії і дойде моя робота до пуття над проектом  повноцінного живого гурту залюбки закину свої записи на суд людям,але ви напевно нетак мене зрозуміли я не казав що я мега профі а всі інші то бека,а навпаки хлопці і дівчата ми всі довго вчились володіти інструментами всі  знаєм як робиться музика то тоді давайте використовувати свої знання давайте будем дарувати людям можливість насолоджуватись справжньою музикою дамо людям можливість відчути драйв живого виконня саме для цього як на мене існує професія музиканта,в мене один знайомий лабух має сакс стареньки вельклянд так от скільки я вже не перемацав синтизиторів що фантом від роланда що асус від коржика ніхто не зміг добитися того звучання яке дає далеко не найкращий але всеж живий інструмент до чого я веду шо живе то живе панове і доречі той мій знайомий по техніці виконання далеко не ас я на синтюку туж партію набагато краще заграю але як грає він душу рве а синтюк то є синтюк пластмаса пластмасою,душі нема

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти