Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Чи змогли б ви відпрацювати весілля без фонограм? Взагалі!
Чи змогли б ви відпрацювати весілля без фонограм? Взагалі!

Вітання,Ігоре! Добре спілкування-дає дійсно якийсь заряд"! Всього всім доброго!!!

Gocan Ігор, якщо чесно, то коломийки для мене це дрімучий ліс, бо знаю що це танок який має безліч мелодій. На свій превеликий жаль я не орієнтуюсь і близько в цьому. Бо той "про-совдеповський" варіант, що всі грають, це лише маленька частинка коломийок. Чи я щось не так?

 Відійду від основної теми. Коломи́йки - традиційний жанр української фольк-музики і хореографії. Час виникнення цього жанру невідомий. Його назва вказує на місце виникнення: місто Коломия Івано-Франківської області. Залишаючись на перших порах місцевим, танець набув особливої популярності серед міського населення прилеглих областей у середині XIX-го сторіччя. Коломийки — також коротенькі пісеньки, що можуть виступати як приспівки до танцю або існувати незалежно від нього. Часто вони об'єднуються у в'язанки, які не мають, проте, сталого змісту, а залежать від уподобання співака та обставин виконання. Активний процес творення і функціонування коломийок свідчить про життєвість цього жанру. Більше тут - http://uk.wikipedia.org/wiki/Коломийка                  Від себе: безліч мелодій називаються колінами, (так само як тональності у нас називають ще мірами). Кожне село, а тим більше район мають свій варіант, тому Верховинська буде сильно відрізнятися наприклад, від Богородчанської. Складність також різна, є досить простенькі варіанти а є дуже складні, які вимагають віртуозного володіння інструментом. Для прикладу багато колін використовує В.Попадюк в своїх виступах. Варіант який грають всі у нас називають "Ленінградська коломийка". Після найближчої халтури постараюся записати і добавити відео нашого варіанту. 

Респект за лікнеп!!! А от що "Лєнінградська...", то капєц...  В мене колєги мають їхати в Косів грати, то попередив що то справа тонка і треба підготуватись.

Раз на весіллі замовили коломийку , то в турці було, так як в моїх краях коломийки нейдуть то тексту ніякого небуло )))) але кажу замовнику ,безпроблем заграю але без слів .на тому і зійшли.Ну граю я "ленінградку" як каже п. Ігор , граю .граю , і шота заскучаврішив поімпровізувати ,..., ну і в кінці танцю підходить до мене та компашка що в мене коломийку замовляли і питають . а що то ви за таку коломийку грали, ми ше такої нечулиНу а я в свою чергу кажу, та то в мене родичі в ,,Коломиї є ,старі музиканти. то вони мене навчили , кажу вони казали що ту коломийку ще для Данила Галицького грали коли він в коломию приїжджав.Люди з розумінням покивали головами і пішли..... і ту коломийку потім ще чотири рази в мене замовляли

Чому вчепилися в польки та коломийки, багато чого іншого теж можна заграти і естради і трохи року. Не треба боятися, всього ніхто не вміє і прагнути все вміти - це ідіотизм.

А шо лиш на " естраді і року " музикант може себе проявити як віртуоз, а на коломийці і польці ні ?????

Ні звмчайно клас музиканта не визначається напрямом музики , в якому віг працює , але поготьтесь чомусь так склалось що наші музики, які працюють по весіллях , тут маються наувазі люди які ще памятають , як то ГРАТИ , готові ціле весілля тарабанити вжуву польки . вальси, коломийки і чардаші , проте панічно бояться заграти "ШОТА ДЛЯ БАСОТИ"  .Хоч на мій погляд працювати в вище зазначеному стилі аніскілечки не важче аніж заграти причом якісно туж польку чи коломийку......
 

До bodja lykovskij. Богдан, був такий випадок, грали у нас музиканти, заїзджі. Замовили їм коломийку, ну вони з імпровізували як могли. Підходять знов ті ж самі, кажуть - ну  класно, а тепер заграйте коломийку:) В горах  є села, де навіть не та послідовність колін вже насторожує людей. І ще - коли ранком приходять музиканти на подвір'я, то під вікном - грають "на добрий день", коли ведуть слона і зустрічають інше весілля з музиками - грають "привіт музикантам"... І ці речі у нас не з імпровізуєш - канон.

До пана Gocan Ігор , хто би спорив я небуду

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти